Z falą imigrantów wraca do Europy zapomniana śmiertelna choroba


Epidemia idzie do Europy wraz z migrantami!

 

Jadąc np. na wakacje do Turcji powinniśmy wykonać zalecane szczepienia, tak aby być bezpiecznym od chorób występujących w tym regionie. Jadąc do Afryki musimy wykonać obowiązkowe szczepienia. Wymagane jest wydanie Międzynarodowego Świadectwa Szczepień (International Certificate of Vaccination).

W zachodnich mediach możemy usłyszeć opinie ekspertów ostrzegających przed zagrożeniami jakie niesie za sobą szybkie przemieszczanie się ludzi a razem z nimi infekcji za pomocą nowoczesnych form transportu. Epidemia eboli jest tego najlepszym przykładem, osoby zarażone przeniosły zarazki do Europy oraz Ameryki.

Światowa Organizacja Zdrowia: “w ciągu ostatnich czterech lat wśród uchodźców wystąpiła odra, tyfus, żółtaczka typu A, krymsko-kongijska krwawa gorączka oraz paraliż dziecięcy”

W tym momencie zachód stoi przed epidemią cholery, która wzmaga się w Afryce oraz Bliskim Wschodzie. Ostatnia epidemia cholery w krajach bliskiego Wschodu w latach 1997-1998 dotknęła ponad 200 tyś. osób (zmarło około 8 tysięcy osób).

Dzisiejsza sytuacja jest dużo bardziej groźna, choroba ma idealne warunki do rozwoju, cieplejszy klimat, tragiczne warunki higieniczne oraz szybkie przemieszczanie się ludności, często już zarażonej. Zarażeni ludzie przenoszą bakterie w błyskawicznym tempie.

Konflikt na bliskim Wschodzie spowodował emigrację około 10 milionów ludzi, część z nich postanowiła wyjechać do pobliskich krajów. Np. w Iraku przecinkowiec zakaził rzekę Eufrat, jest to podstawowe źródło wody pitnej w tym kraju.

W Syrii stwierdzono około 100 tysięcy przypadków wystapienia krwawej biegunki u młodych dzieci, jakiś czas temu wyciekły informacje o zachorowaniach na cholerę w terytoriach w których kontrolę sprawują terroryści (Mosul, prowincja Anbar). Zdobycie statystyk zachorowań z tych regionów jest nierealne, terroryści uważają cholerę za karę Allaha i przypadki zachorowań nie są upubliczniane.

Od września na Bliskim Wschodzie zanotowano około 10,7 tysięcy zachorowań na cholerę. Ucierpiały takie kraje jak: Irak, Syria, Iran Kongo, Tanzania, Uganda.

imigranci

Epidemia wkracza do Europy:

  • Grecja – odnotowano przypadki zachorowań na malarię
  • Włochy – pojawiła się opistorchoza
  • Portugalia – denga
  • Francja – zanotowano pojawienie się bilharcjozy

Epidemiolodzy zgodnie twierdzą, że Europa jest zagrożona różnymi nowymi chorobami takimi jak leiszmanioza “Zło z Aleppo”. Jest to choroba pasożytnicza przenoszona przez pustynne pchły. Niestety opinia publiczna nie przyjmuje informacji, które podawane są przez lekarzy specjalistów.

 

Problem poruszył również niemiecki dziennik “Die Welt”, który podał przykłady zachorowań na choroby, które nie występują w Niemczech od dawna.

Dane upublicznione przez Brytyjskie Ministerstwo Zdrowia nie wróżą nic dobrego, od 2011 roku odnotowano ponad 100 zakażeń przecinkowcem cholery, od 2010 roku odnotowano ponad 1200 przypadków tyfusu. A nie oficjalne informacje mówią o tym, że w ostatnich latach szpitale w Wielkiej Brytanii odnotowały przypadki zakażenia dżumy, jednak te informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone. Dżuma pochłonęła około 25 milionów ludzi.

 

Źródło: nczas.com niezalezna.pl wolnosc24.pl

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *