Niedobór krzemu jest śmiertelnie niebezpieczny, zrób własną wodę krzemową


1
1 point

Odbuduj swój organizm- woda krzemionkowa.

Komórki w naszym organizmie składają się z wielu składników, jednym z nich jest KRZEM. Spełnia bardzo ważną rolę, ma olbrzymi wpływ na nasz proces metaboliczny jak i dzięki niemu istniejemy. Odpowiednia ilość krzemu wpływa na naszą zdolność do regeneracji. Dzieje się tak dlatego gdyż krzem bierze bezpośredni udział w komunikacji naszych komórek z mózgiem.

Bez niego nie byłaby możliwa swobodna wymiana informacji pomiędzy naszymi tkankami, organami i mózgiem. Bez niego nasze chore tkanki, komórki nie mogłyby się regenerować. Brak krzemu bądź jego poważny niedobór ma także wpływ na nieprawidłowe wchłanianie się innych pierwiastków. Naukowcy stwierdzili, że krzem jest niezbędny w naszym organizmie, wykorzystywany jest do przeróżnych procesów życiowych, pełni rolę katalizatora.

Nadmiar krzemu jest wydalany z organizmu a jego niedobór ma tragiczny wpływ na nasze zdrowie, bez niego nie ma jakiejkolwiek mowy o regeneracji organizmu. Średnie zapotrzebowanie naszego organizmu to około 20-40 mg krzemu na dobę. Nasi dziadkowie jak i pradziadkowie nie mieli takiego problemu, gdyż dawniej zapotrzebowanie na krzem było uzupełniane w sposób naturalny, był w każdej wodzie studziennej, naszych zbożach, cebuli, czosnku i roślinach strączkowych.

W dzisiejszych czasach wyjałowionych gleb które nie czerpią wody z gruntu, pestycydów, procesu przetwarzania żywności, doszło do tego, że nasz pokarm może nam zapewnić co najwyżej 2-3mg krzemu na dobę. Jest to zbyt mała ilość by organizm mógł poprawnie funkcjonować.

Woda krzemionkowa- ratunek w niedoborze krzemu

W rezultacie prawie każdy cierpi na niedobór tego pierwiastka. Można to poprawić pijąc herbatki ze skrzypu polnego bądź pokrzywy. Lecz jest jednak łatwiejszy sposób, wystarczy pić wodę krzemionkową.

Można ją pić samą, przygotowywać z niej napoje, zupy. Można używać jej do płukania włosów czy jako dodatek pod prysznic. Świetnie nadaje się jako płyn do płukania jamy ustnej.

Sposób przygotowania wody krzemionkowej.

  • 50g kwarcu lub 100g krzemienia
  • 10 litrów wody

 

Kwarc lub krzemień należy dokładnie umyć i zalać wodą i pozostawić na okres czterech do pięciu dni. Po tym okresie woda jest gotowa. Pić od dwóch do trzech szklanek na dzień z górnej warstwy gdyż na dnie pojawi się osad kwarcu bądź krzemionki. Kamień kwarcu można kupić w każdym sklepie zielarskim i stosować go do sześciu miesięcy.

 

Taka kuracja wspomoże nasz organizm i doprowadzi go do prawidłowego stanu w którym nasze komórki, tkanki i organy będą się regenerować. Usunie z naszego organizmu toksyny, poprawi naszą skórę i włosy jak i doda nam energii każdego ranka.

Źródło: www.gaia-health.com sekrety-zdrowia.org

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

1
1 point
Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *