Czy warto jeść pieczarki, mają wiele właściwości zdrowotnych?


Kto się zastanawiał jakie właściwości zdrowotne mają zbierane czy też kupione przez nas w sklepie grzyby? Chyba niewiele osób, co jest olbrzymim błędem. Lekarze nie chcą przyznać tego, że pieczarki mają właściwości antyrakowe. Ludzkość od wieków znała dobroczynny wpływ grzybów na nasz organizm. Do dziś są bardzo cenione i wykorzystywane w medycynie naturalnej choćby w Chinach.

W antycznych imperiach takich jak Persja czy Grecja, grzyby były uznawane za atut władców i podawane na ich stoły. Uważano, że poprzez jedzenie pieczarek ludzie staną się zdrowsi i nie będą chorować jakby byli “nieśmiertelni”.

 

Przyjrzyjmy się dokładniej owym pieczarkom i ich mikroskładnikom. Są bogate w witaminy B, fosfor, selen, miedz i błonnik. Jest to także świetny pokarm dla wegetarian czy wegan jak i dla sportowców za ich znikomą ilość kalorii, tłuszczów czy węglowodanów. Powstrzymują rozwój wolnych rodników jak i powstrzymują produkcję enzymów którymi karmią się komórki rakowe.

Działają także odchudzając ze względu na sporą ilość błonnika, który przyśpiesza nasz metabolizm.

Wielu pisarzy naukowych poświęciło grzybom swoje prace naukowe na temat ich wspaniałych właściwości dla naszego organizmu.

grzyby

 1. Powodów dla których warto spożywać pieczarki.

 

 1. Powstrzymują rozwój wolnych rodników jak i powstrzymują produkcję enzymów którymi karmią się komórki rakowe.
 2. Polepszają wydolność naszego układu krwionośnego.
 3. Zwalczają wszelkie stany zapalne w naszym organizmie.
 4. Biorą czynny udział w regulacji poziomu cholesterolu w naszej krwi.
 5. Sprzyjają zapobieganiu powstania cukrzycy.
 6. Dobroczynnie wpływają na naszą wątrobę.
 7. Przeciwdziałają migrenie.
 8. Poprawiają stan naszej pamięci.
 9. Świetnie wpływają na pracę naszych jelit.
 10. Redukują szanse na jaskrę.

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *