Nigdy nie używaj telefonu komórkowego w toalecie, to niebezpieczne!


Czemu używanie telefonu komórkowego w toalecie jest niebezpieczne?

Technologia zmieniła nasze życie w drastyczny sposób. Wiemy, że możemy zabrać telefon wszędzie, nawet do łazienki. Starsze pokolenia czytały w łazience gazety i magazyny, które teraz zastąpiły telefony. Rozmawianie i pisanie wiadomości telefonicznych w łazience stało się czymś codziennym dla każdego.

Czy wiesz co ten zwyczaj może Ci przynieść?

Używanie telefonu w łazience jest niebezpiecznym nawykiem i może narazić Cię na liczne zarazki i bakterie, takie jak salmonella.

Ekspert do spraw higieny dr Lisa Ackerley wyjaśnia, że kiedy czyścimy pośladki, a następnie chwytamy tą samą dłonią telefon, bakterie przyczepiają się do telefonu. W związku z tym nawet mycie rąk nie jest wystarczające, gdyż zarazki nadal są na telefonie. Dyrektor nauk biomedycznych dr Ron Cutler z Uniwersytetu Królowej Marii w Londynie zasugerował, żeby ludzie nie zabierali swoich telefonów komórkowych do toalety.

Poziom zanieczyszczenia na jaki narażasz telefon zależny jest od tego, jakiej toalety używasz. W biurze, w ubikacji hotelowej jesteś narażony na znacznie większą ilość różnego rodzaju bakterii, ponieważ wiele osób korzystało z tych toalet przed tobą.

telefon łazienka

Dr Ackerley wyjaśnia, że bakterie nie znajdują się jedynie na dłoniach, lecz także na rzeczach, których używasz. Podobnie nie należy kłaść swojej szczoteczki do zębów ani tęcznika blisko uchwytu na papier toaletowy ani półki w pobliżu toalety. Jest to niewskazane, ponieważ bakterie mogłyby trzymać się na obu przedmiotach i przenieść się do ciała podczas ich użytkowania.

Gdy Twój telefon zaczyna się nagrzewać, staje się doskonałym miejscem do przeżycia i rozmnażania się bakterii. Teraz wyobraź sobie: używasz telefonu w toalecie, a następnie używasz go ponownie podczas śniadania.

Kiedy używasz palców pokrytych niewielką ilością jedzenia albo tłuszczu dostarczasz pożywienia bakteriom znajdującym się na ekranie urządzenia. Mogą dzięki temu swobodnie rosnąć. Jak się czujesz wiedząc o mnóstwie zarazków na swoim telefonie komórkowym, źle?

Przyzwyczajenie, aby używać telefon w toalecie jest niehigieniczne i niebezpieczne dla zdrowia.

Następnym razem, kiedy będziesz szedł do toalety, nie bierz telefonu ze sobą do torebki ani do kieszeni. Najlepiej całkowicie pozbądź się zwyczaju korzystania z telefonu w toalecie, w trosce o własne zdrowie.

Źródło: talkchick.com

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *