6 skutecznych i naturalnych metod na wyrównanie poziomu hormonów


6 olejków eterycznych które uregulują poziom hormonów w Twoim organizmie.

Częstość występowania zaburzeń równowagi hormonalnej stale wzrasta równocześnie u obu płci. Zaburzeniom tym często towarzyszą objawy takie jak bezsenność, depresja, otyłość, wahania nastroju, zmęczenie, a nawet kwestia płodności. Jeśli nie zostały zdiagnozowane i leczone na czas mogą być przyczyną poważnych chorób takich jak cukrzyca czy rak.

 

Jeśli szukasz naturalnego i bezpiecznego sposobu na rozwiązanie tego problemu nie szukaj dalej! W tym artykule omówimy 6 olejków eterycznych, które wykazały, że zdziałały cuda. Łagodzą objawy zaburzeń równowagi hormonalnej.

1.Olejek eteryczny z lawendy:

Olejek lawendowy oferuje wiele korzyści zdrowotnych, od zbalansowania hormonów do złagodzenia skurczów brzucha związanych z objawami miesiączki. Łagodzi bóle głowy, zmniejsza stres i zwalcza depresje.

Uczucie smutku bądź przygnębienia jest jednym z najbardziej irytujących objawów zaburzeń hormonalnych bądź zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Naukowcy udowodnili, że wdychanie lawendy sprzyja zmniejszeniu stanu depresji czy przygnębienia jak i zaburzeń emocjonalnych podczas ZNP (zespół napięcia przedmiesiączkowego). Wdychanie lawendy przez kilka minut jest wystarczające aby zmniejszyć objawy przygnębienia i poprawić nasz humor.

2.Olejki tymiankowe:

Olejek tymiankowy stymuluje cały organizm poprzez pobudzenie produkcji progesteronu.

Osoby, które mają zbyt niski poziom progesteronu w organizmie miały stany depresyjne, ogólne przygnębienie organizmu jak i są podatne na niepłodność i inne zaburzenia równowagi. Wdychanie olejku tymiankowego może temu zaradzić i odwrócić ten proces w 100%.

Zrównoważony poziom progesteronu jest jedną z rzeczy, która sprawia, że tymianek jest doskonałym narzędziem do naturalnego zrównoważenia hormonów. Dodatkowym atutem jest jego bezpieczeństwo i skuteczność w działaniu w przeciwieństwie do syntetycznych środków które w większej mierze tylko maskują efekty zaburzeń hormonalnych.

3.Olejek Eteryczny z Bazylii:

Nadnercza są odpowiedzialne za produkcję kortyzolu- hormonu, który pomaga lepiej radzić sobie z negatywnymi emocjami. Wpływając na nadnercza, olejek z bazylii pomaga poprawić odporność organizmu na stres emocjonalny i fizyczny. Ekstrakty bazylii są bardzo skuteczne w łagodzeniu wyczerpania, zaburzeń snu, utraty pamięci i stresu, tak twierdzą naukowcy.

4.Olejek z Szałwii Muszkatołowej:

Szałwia muszkatołowa jest prawdziwą potęgą jeśli chodzi o niesienie pomocy kobietom. Jest skuteczna w zmniejszeniu stresu, łagodzeniu bólu. Poprawia ogólną równowagę hormonalną. Szałwia muszkatołowa zawiera związki, które pomagają wyrównać produkcję estrogenu w organizmie, co czyni ją wspaniałym środkiem w zmniejszaniu skurczów menstruacyjnych i objawów ZNP. Wdychanie olejku z szałwii zmniejsza poziom kortyzolu o 36% udowodnili to naukowcy.

5.Olejki cytrynowe:

Niewłaściwa produkcja i wydzielanie progesteronu i estrogenu wiąże się z bolesnymi miesiączkami i niepłodnością. W holenderskim badaniu wykazano, że składniki olejków cytrynowych i olejków eterycznych z cytryny zrównoważają te hormony, poprawiają funkcjonowanie wątroby i łagodzą zmagania z ZNP (zespół napięcia przedmiesiączkowego).

6.Olejki sandałowe:

Olej sandałowy jest skuteczny przy równoważeniu poziomów testosteronu zarówno u kobiet i mężczyzn. Od dawna jest używany jako naturalny afrodyzjak, co czyni go pożądanym składnikiem perfum.

Źródło: breastcancerconqueror.com

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *