“Trupia Pleśń” Atakuje Wasze dzieci! Sprawdź Jak i Gdzie


1
1 point

Nie zapomnij udostępnić tego wpisu, pomożesz w rozwoju naszego portalu a może nawet uratujesz czyjeś zdrowie!


 

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak bardzo niebezpieczna jest dla nas pleśń. Dlaczego więc narażamy nasze dzieci na bezpośredni kontakt z jedną z najgorszych pleśni? tzw. “trupia pleśń”.

“Trupia pleśń” zawdzięcza swoją potoczną nazwę substancją z jakich się składa. W jej skład bowiem wchodzi ludzie ciało! A konkretnie złuszczony naskórek, który pozostawiamy w wannie. W połączeniu z wodą zamienią się w bardzo niebezpieczną dla zdrowia pleśń.

 

 Klątwa Jagiellończyka: 

Na przełomie lat 1972/1973 w czasie prac remontowych i konserwatorskich w kaplicy Świętokrzyskiej, został otwarty grób wielkiego władcy Kazimierza Jagiellończyka. W ciągu 10 lat po otwarciu sarkofagu zmarło 15 osób zaangażowanych w prace konserwatorskie. Za naukowym wytłumaczeniem tej tragedii stoi nic innego jak pleśń o nazwie “Aspergillus flavus”

Każdy człowiek podczas kąpieli zostawia w wodzie drobiny naskórka. Nie jest to nic niezwykłego ani groźnego do momentu kiedy woda razem z naszym złuszczonym naskórkiem zostaje odprowadzona do kanalizacji.

Niestety bardzo często podczas kąpieli naszych dzieci w wannie pływają różnego rodzaju gumowe zabawki. Wyglądająca niewinnie kultowa, żółta kaczuszka ukrywa w sobie śmiertelnie niebezpieczną pleśń.

To wszystko wina otworu, dzięki któremu ulubiony towarzysz każdej kąpieli wydaje charakterystyczny dźwięk. Przez ten otwór zasysana jest woda, a razem z nią wszystkie mikroskopijne części naszego ciała, naskórek, włosy.

Bardzo często nie zwracamy uwagi na to jak długo jedna gumowa zabawka towarzyszy nam podczas kąpieli, czasami są to lata!

Pleśń, która powstaje w takiej zabawce jest porównywalna do pleśni jaką można spotkać w grobowcach, ponieważ nadal są to części naszego ciała! Mikroskopijne, ale zbierane miesiącami, a nawet latami!

niebezpieczna pleśń

Pracownicy zajmujący się badaniem grobowców zawsze są wyposażeni w specjalny strój ochronny, aby nie mieć kontaktu z groźną pleśnią. Podczas kąpieli, my oraz nasze dzieci mamy bezpośredni kontakt z tym co znajduje się wewnątrz kultowej “żółtej kaczuszki”.

Pamiętajmy o częstej wymianie zabawek naszych dzieci, które mają bezpośredni kontakt z wodą. Jeśli to możliwe wybierajmy “pełne zabawki”, bez otworów przez które do wnętrza zabawki może przedostać się woda.

 

Pleśń występująca w naszym otoczeniu wywołuje:

  • astmę
  • wpływa na pogorszenie słuchu, wzroku
  • jest przyczyną nagłych, niespodziewanych zgonów

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

1
1 point
Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *