Z tymi roślinami bezpiecznie rzucisz papierosy!


Jak bezpiecznie rzucić palenie?

Każdy wie, że palenie tytoniu ma bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, zarówno palaczy jak i tzw. biernych palaczy. Wyjście z tego nałogu jest bardzo ciężkie, ludzie sięgają po inne środki chemiczne, które również posiadają skutki uboczne. Kolejne osoby przechodzą na tzw. E-papierosy, które jak już wiadomo wcale nie są zdrowsze od tradycyjnych papierosów.

Co zatem zrobić aby skutecznie i bezpiecznie rzucić palenie? Z pomocą przychodzą rośliny, które pomogą nam w walce z nałogiem. Poznaj najskuteczniejsze z nich:

Męczennica:

Męczennica

Ta roślina skutecznie spowolni pojawienie się głodu nikotynowego. Napar z męczennicy jest bardzo prosty do wykonania. Wystarczy wrzucić kilka wysuszonych płatków i owoców męczennicy do wody i zaparzać przez około 10 minut.

Lukrecja:

Lukrecja

Żucie korzenia lukrecji niesie bardzo duże korzyści zdrowotne, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Zawarte w lukrecji składniki skutecznie łagodzą głód nikotynowy, posiadają również inne zdrowotne właściwości, np. pomagają zapobiegać rakowi skóry. Lukrecja jest niewskazana dla osób chorujących na cukrzycę. Tabletki z lukrecją dostępne są w większości sklepów zielarskich, można stosować ją również w formie naparu.

Imbir:

Imbir

Imbir nie bez powodu występuje w wielu przepisach kulinarnych, jego właściwości zdrowotne są niezastąpione. Herbata lub napar z imbiru potrafi łagodzić chęć sięgnięcia po papierosa, a jego przyjemny smak pozwala zapomnieć o potrzebie zapalenia.

Morwa indyjska:

Morwa indyjska

Napar wykonany z suchych liści morwy indyjskiej nie tylko pozwoli wygrać walkę z nikotynowym nałogiem, ale również poprawi trawienie i pomoże zrelaksować się.

Jednak najskuteczniejsza w walce z nałogiem okazuje się Stewia, roślina pochodząca z rodziny chryzantem występująca w Paragwaju. Stewia stosowana jest jako zdrowy zamiennik cukru.

stewia

Stewia jest również skuteczna w walce z nałogiem alkoholowym. Jeśli starasz się rzucić nałóg nikotynowy, za każdym razem kiedy poczujesz chęć sięgnięcia po papierosa zastosuj kilka kropel wyciągu z tej rośliny bezpośrednio na język. Ten banalnie prosty trik pozwoli Ci za każdym razem pozbyć się głodu nikotynowego do momentu aż chęć na papierosa całkowicie zniknie.

Stewię można dostać w sklepach zielarskich a nawet supermarketach, jest bardzo popularna. Oprócz właściwości antynikotynowych Stewia posiada właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Stewia zalecana jest również dla osób, które próbują schudnąć.

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *