Z tymi roślinami bezpiecznie rzucisz papierosy!


0
1.4k shares

Prosimy o wsparcie naszej pracy, polub nas na Facebook:

Jak bezpiecznie rzucić palenie?

Każdy wie, że palenie tytoniu ma bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, zarówno palaczy jak i tzw. biernych palaczy. Wyjście z tego nałogu jest bardzo ciężkie, ludzie sięgają po inne środki chemiczne, które również posiadają skutki uboczne. Kolejne osoby przechodzą na tzw. E-papierosy, które jak już wiadomo wcale nie są zdrowsze od tradycyjnych papierosów.

Co zatem zrobić aby skutecznie i bezpiecznie rzucić palenie? Z pomocą przychodzą rośliny, które pomogą nam w walce z nałogiem. Poznaj najskuteczniejsze z nich:

Męczennica:

Męczennica

Ta roślina skutecznie spowolni pojawienie się głodu nikotynowego. Napar z męczennicy jest bardzo prosty do wykonania. Wystarczy wrzucić kilka wysuszonych płatków i owoców męczennicy do wody i zaparzać przez około 10 minut.

Lukrecja:

Lukrecja

Żucie korzenia lukrecji niesie bardzo duże korzyści zdrowotne, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Zawarte w lukrecji składniki skutecznie łagodzą głód nikotynowy, posiadają również inne zdrowotne właściwości, np. pomagają zapobiegać rakowi skóry. Lukrecja jest niewskazana dla osób chorujących na cukrzycę. Tabletki z lukrecją dostępne są w większości sklepów zielarskich, można stosować ją również w formie naparu.

Imbir:

Imbir

Imbir nie bez powodu występuje w wielu przepisach kulinarnych, jego właściwości zdrowotne są niezastąpione. Herbata lub napar z imbiru potrafi łagodzić chęć sięgnięcia po papierosa, a jego przyjemny smak pozwala zapomnieć o potrzebie zapalenia.

Morwa indyjska:

Morwa indyjska

Napar wykonany z suchych liści morwy indyjskiej nie tylko pozwoli wygrać walkę z nikotynowym nałogiem, ale również poprawi trawienie i pomoże zrelaksować się.

Jednak najskuteczniejsza w walce z nałogiem okazuje się Stewia, roślina pochodząca z rodziny chryzantem występująca w Paragwaju. Stewia stosowana jest jako zdrowy zamiennik cukru.

stewia

Stewia jest również skuteczna w walce z nałogiem alkoholowym. Jeśli starasz się rzucić nałóg nikotynowy, za każdym razem kiedy poczujesz chęć sięgnięcia po papierosa zastosuj kilka kropel wyciągu z tej rośliny bezpośrednio na język. Ten banalnie prosty trik pozwoli Ci za każdym razem pozbyć się głodu nikotynowego do momentu aż chęć na papierosa całkowicie zniknie.

Stewię można dostać w sklepach zielarskich a nawet supermarketach, jest bardzo popularna. Oprócz właściwości antynikotynowych Stewia posiada właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Stewia zalecana jest również dla osób, które próbują schudnąć.

loading...

Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

0
1.4k shares

Zostaw komentarz