Rodzice porwali dziecko ze szpitala. Policja ich poszukuje

17 Wrz
Oceń ten post

Rodzicie porwali własne dziecko ze szpitala chcąc ochronić je przed państwem. Policja ich poszukuje!

 

Dziecko przyszło na świat 14 września w jednym z Białogardzkich szpitali (województwo zachodniopomorskie). Rodzice odmówili szczepienia ponieważ dziecko urodziło się jako wcześniak w 37 tygodniu. Po odmowie zaszczepienia rodzice zostali pozbawieni praw rodzicielskich, postanowili porwać własne dziecko, są poszukiwani przez policję.

 

Przedstawiciel szpitala informuje o tym, że dziecko cały czas przebywało z matką, a rodzice nie wyrazili zgody na podjęcie podstawowych czynności medycznych. Nie tylko szczepieniom ochronnym, podaniu witaminy K domięśniowo lub doustnie, ale również: kąpieli dziecka w oddziale, osuszeniu dziecka, ogrzaniu pod napromiennikiem ciepła, ewentualnemu dokarmianiu dziecka, wykonaniu badań przesiewowych. Samym rodzicom prawa rodzicielskie zostały jedynie ograniczone, a nie odebrane.

Inną wersję przedstawia ojciec dziecka, który tłumaczy, że dziecko nie potrzebowało inkubatora i urodziło się w czasie. Lekarz poinformował ojca, że zgłasza ich do sądu rodzinnego, powodem miała być odmowa podania szczepionki oraz witaminy K w pierwszej dobie życia.

W obronie rodziców dziecka stanęły osoby z ruchu antyszczepionkowego mówiąc, że na zachodzie Europy podjęcie decyzji o szczepieniu noworodka jest rzeczą naturalną. Tylko w Polsce i Bułgarii występuje obowiązkowe szczepienie noworodków dwiema szczepionkami. Dodatkowo przeciwnicy szczepień twierdzą, że dzieci z niedoborami nie powinny być szczepione, nie powinno podawać się im również witaminy K.

Warto zaznaczyć, że na zachodzie wypłacono odszkodowania w wysokości miliardów dolarów w związku z powikłaniami po zaszczepieniu. W Polsce niestety jesteśmy cały czas zastraszani z każdej możliwej strony.

Źródło: wprost.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *