Rodzice porwali dziecko ze szpitala. Policja ich poszukuje


2
2 points

Rodzicie porwali własne dziecko ze szpitala chcąc ochronić je przed państwem. Policja ich poszukuje!

 

Dziecko przyszło na świat 14 września w jednym z Białogardzkich szpitali (województwo zachodniopomorskie). Rodzice odmówili szczepienia ponieważ dziecko urodziło się jako wcześniak w 37 tygodniu. Po odmowie zaszczepienia rodzice zostali pozbawieni praw rodzicielskich, postanowili porwać własne dziecko, są poszukiwani przez policję.

 

Przedstawiciel szpitala informuje o tym, że dziecko cały czas przebywało z matką, a rodzice nie wyrazili zgody na podjęcie podstawowych czynności medycznych. Nie tylko szczepieniom ochronnym, podaniu witaminy K domięśniowo lub doustnie, ale również: kąpieli dziecka w oddziale, osuszeniu dziecka, ogrzaniu pod napromiennikiem ciepła, ewentualnemu dokarmianiu dziecka, wykonaniu badań przesiewowych. Samym rodzicom prawa rodzicielskie zostały jedynie ograniczone, a nie odebrane.

Inną wersję przedstawia ojciec dziecka, który tłumaczy, że dziecko nie potrzebowało inkubatora i urodziło się w czasie. Lekarz poinformował ojca, że zgłasza ich do sądu rodzinnego, powodem miała być odmowa podania szczepionki oraz witaminy K w pierwszej dobie życia.

W obronie rodziców dziecka stanęły osoby z ruchu antyszczepionkowego mówiąc, że na zachodzie Europy podjęcie decyzji o szczepieniu noworodka jest rzeczą naturalną. Tylko w Polsce i Bułgarii występuje obowiązkowe szczepienie noworodków dwiema szczepionkami. Dodatkowo przeciwnicy szczepień twierdzą, że dzieci z niedoborami nie powinny być szczepione, nie powinno podawać się im również witaminy K.

Warto zaznaczyć, że na zachodzie wypłacono odszkodowania w wysokości miliardów dolarów w związku z powikłaniami po zaszczepieniu. W Polsce niestety jesteśmy cały czas zastraszani z każdej możliwej strony.

Źródło: wprost.pl

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

2
2 points
Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *