Polska śmietnikiem Europy! Do Polski trafiają produkty drugiej kategorii?


-1
2.9k shares, -1 points

Prosimy o wsparcie naszej pracy, polub nas na Facebook:

Niewiarygodne! Polskie produkty mają gorszą jakość od niemieckich

 

Czy produkty, które trafiają na Polski rynek są gorszej jakości? Okazuje się, że to prawda, badania potwierdzają, że produkty trafiające na nasz rynek mają gorszy smak, a co najważniejsze ich skład jest inny. Również cena w porównaniu z ceną na zachodzie jest wyższa.

Słowacka Federacja Konsumentów porównała kawy dostępne w niemieckich sklepach oraz w sklepach Europy środkowo-wschodniej, wyniki mówią same za siebie, jakość produktów różni się wyraźnie.

Ziarna w kawach, które możemy kupić w Polskich sklepach są niejednolite, lepszej oraz gorszej jakości. Ziarna wybierane do kaw niemieckich poddawane są specjalnej selekcji, co skutkuje wyraźną różnicą w smaku kawy. Producenci zaprzeczają, mówiąc, że różnice smakowe spowodowane są indywidualnymi gustami osób pijących kawę, jednocześnie przyznają, że istnieją różnice w smaku kawy.

Osoby importujące niemieckie produkty do Polski mają inne zdanie na ten temat. Przyznają, że niemieckie kawy są lepsze jakościowo. Dotyczy to również innych produktów, takich jak proszki oraz płyny do płukania. Osoby sprzedające niemieckie produkty w Polsce zgodnie twierdzą, że nawet chemikalia importowane z zachodu różnią się od tych dostępnych w naszych sklepach. Płyny do płukania są bardziej skoncentrowane, co w rezultacie skutkuje oszczędnością w zużyciu danego płynu.

Słynna czekolada z orzechami na pierwszy rzut oka nie różni się niczym, jednak po po przeczytaniu składu możemy zauważyć, że Polski odpowiednik posiada mniej orzechów i kakao w składzie, co dziwne cena jest wyższa.

Niemiecki proszek o wadze 5.5kg wystarcza na 83 prania, Polski odpowiednik o wadze 6kg wystarcza już tylko na 60 prań. Płyn do płukania o zawartości 2 litrów wystarczył na 57 prań, Polski odpowiednik już tylko na 36.

produkty
Źródło:fakt.pl

loading...

Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

-1
2.9k shares, -1 points

Zostaw komentarz