5 Właściwości Olejku z Drzewa Herbacianego, Które Musisz Znać!


Według ekspertów nasze domy są znacznie brudniejsze, niż możemy to sobie wyobrazić, ale używanie wielu reklamowanych środków czyszczących, które są pełne chemikaliów, może poważnie zaszkodzić zdrowiu naszej rodziny.

Z drugiej strony, olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym, skutecznym oraz całkowicie bezpiecznym sposobem czyszczenia domu.

To niechemiczny olejek eteryczny pochodzący z drzewa Melleuca alternifolia w Australii i był używany przez Aborygenów od tysięcy lat, jako naturalne lekarstwo oraz potężna broń przeciwko bakteriom.

  Olej ma silne właściwości antyseptyczne, antybiotyczne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne, a my ujawniamy pięć sposobów, w których można używać go w domu:  

 • Uniwersalny środek czyszczący.
  W butelce z rozpylaczem umieść 3-4 krople oleju, 2 łyżki octu i 1 łyżkę boraksu, napełnij ją wodą i potrząśnij. Otrzymasz mocny i naturalny uniwersalny środek czyszczący.

 

 • Dezynfekcja naczyń.
  Żeby wyczyścić i zdezynfekować naczynia dodaj kilka kropli olejku do dozownika w zmywarce.

 

 • Zwalcza pleśń.
  W butelce ze spryskiwaczem zmieszaj ze sobą łyżeczkę olejku z drzewa herbacianego oraz szklankę wody, potrząsnąć i rozpylać na obszarach dotkniętych pleśnią. Pozostawić na kilaka minut i wytrzeć. Aby zapobiec pleśni, należy go rozprowadzać w razie potrzeby.

 

 • Środek dezynfekujący.
  Aby zdezynfekować bieliznę dodaj 6-8 kropli olejku do prania, a do dezynfekcji powietrza dodaj kilka kropel do nawilżacza powietrza.

 

 • Środek na mrówki.
  Kilka kropli olejku wlać do wejścia, którym przechodzą mrówki, a to powstrzyma je przed przechodzeniem. Aby odstraszyć karaluchy wymieszaj olejek z wodą i wytrzyj specyfikiem wnętrza szafek.

 

 • Odkażanie łazienki.
  Aby zrobić własny środek czyszczący do łazienki likwidujący pleśń i bakterie należy do butelki z wodą dodać 10-15 kropli olejku z drzewa herbacianego, octu, sody oczyszczonej i mydła kauczukowego.

 

 • Zabijanie zarazków na ubraniach.
  Żeby zdezynfekować zarazki na ubraniach i nadać im świeży zapach, dodaj kilka kropli olejku z drzewa herbacianego do każdego prania.

 

 • Dezodorant dla koszy na śmieci.
  Eliminuje zły zapach z kosza na śmieci i zapobiega rozwojowi bakterii jednocześnie. Wlej 3-4 krople olejku z drzewa herbacianego do pojemnika, zanim włożysz torbę na śmieci.

Zacznij używać olejku z drzewa herbacianego w domu i zaoszczędź pieniądze oraz unikaj skutków ubocznych produktów chemicznych zakupionych w sklepie!

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *