5 Właściwości Olejku z Drzewa Herbacianego, Które Musisz Znać!


0
1.8k shares

Prosimy o wsparcie naszej pracy, polub nas na Facebook:

Według ekspertów nasze domy są znacznie brudniejsze, niż możemy to sobie wyobrazić, ale używanie wielu reklamowanych środków czyszczących, które są pełne chemikaliów, może poważnie zaszkodzić zdrowiu naszej rodziny.

Z drugiej strony, olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym, skutecznym oraz całkowicie bezpiecznym sposobem czyszczenia domu.

To niechemiczny olejek eteryczny pochodzący z drzewa Melleuca alternifolia w Australii i był używany przez Aborygenów od tysięcy lat, jako naturalne lekarstwo oraz potężna broń przeciwko bakteriom.

  Olej ma silne właściwości antyseptyczne, antybiotyczne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne, a my ujawniamy pięć sposobów, w których można używać go w domu:  

 • Uniwersalny środek czyszczący.
  W butelce z rozpylaczem umieść 3-4 krople oleju, 2 łyżki octu i 1 łyżkę boraksu, napełnij ją wodą i potrząśnij. Otrzymasz mocny i naturalny uniwersalny środek czyszczący.

 

 • Dezynfekcja naczyń.
  Żeby wyczyścić i zdezynfekować naczynia dodaj kilka kropli olejku do dozownika w zmywarce.

 

 • Zwalcza pleśń.
  W butelce ze spryskiwaczem zmieszaj ze sobą łyżeczkę olejku z drzewa herbacianego oraz szklankę wody, potrząsnąć i rozpylać na obszarach dotkniętych pleśnią. Pozostawić na kilaka minut i wytrzeć. Aby zapobiec pleśni, należy go rozprowadzać w razie potrzeby.

 

 • Środek dezynfekujący.
  Aby zdezynfekować bieliznę dodaj 6-8 kropli olejku do prania, a do dezynfekcji powietrza dodaj kilka kropel do nawilżacza powietrza.

 

 • Środek na mrówki.
  Kilka kropli olejku wlać do wejścia, którym przechodzą mrówki, a to powstrzyma je przed przechodzeniem. Aby odstraszyć karaluchy wymieszaj olejek z wodą i wytrzyj specyfikiem wnętrza szafek.

 

 • Odkażanie łazienki.
  Aby zrobić własny środek czyszczący do łazienki likwidujący pleśń i bakterie należy do butelki z wodą dodać 10-15 kropli olejku z drzewa herbacianego, octu, sody oczyszczonej i mydła kauczukowego.

 

 • Zabijanie zarazków na ubraniach.
  Żeby zdezynfekować zarazki na ubraniach i nadać im świeży zapach, dodaj kilka kropli olejku z drzewa herbacianego do każdego prania.

 

 • Dezodorant dla koszy na śmieci.
  Eliminuje zły zapach z kosza na śmieci i zapobiega rozwojowi bakterii jednocześnie. Wlej 3-4 krople olejku z drzewa herbacianego do pojemnika, zanim włożysz torbę na śmieci.

Zacznij używać olejku z drzewa herbacianego w domu i zaoszczędź pieniądze oraz unikaj skutków ubocznych produktów chemicznych zakupionych w sklepie!

loading...

Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

0
1.8k shares

Zostaw komentarz