Normaclin – działanie i skutki uboczne. Co wybrałam zamiast Normaclin?


W swojej wieloletniej walce o zdrową cerę stosowałam mnóstwo kremów oraz maści na trądzik. Większość z nich nie przyniosła żadnego zadowalającego rezultatu. Maść cynkowa, antybiotyki – w zasadzie nic nie zmieniało stanu mojej skóry. Dodatkowo silne antybiotyki na trądzik znacznie pogorszyły stan mojego zdrowia. Nie bez powodu na ulotkach takich leków jak Izotek znajdziemy mnóstwo informacji o skutkach ubocznych.

Od dermatologa dowiedziałam się o leku Normaclin, czy jest skuteczny? Zobaczmy czym jest Normaclin i czy nie lepiej zastąpić go czymś innym.


Czym jest Normaclin działanie i dawkowanie

Jak mówi nam ulotka dołączona do leku, Normaclin jest żelem do punktowego stosowania na zmianach skórnych. W skład Normaclin wchodzi klindymacyna – substancja z grupy bakteriobójczych antybiotyków. Działaniem Nonaclin jest hamowanie rozwoju bakterii wywołujących trądzik (Propionibacterium acnes).

W związku z tym, że Normaclin jest wydawany na receptę o dawkowaniu informuje dermatolog. Lek jest dostępny w dwóch formach: Normaclin żel oraz Normaclin Spray. Lek stosuje się zewnętrznie, najczęściej dwa razy w ciągu doby, nakładając żel na miejsca ze zmianami trądzikowymi.

Substancją czynną preparatu jest klindamycyna. Jest to antybiotyk z grupy linkozamidów, półsyntetyczna pochodna naturalnego antybiotyku – linkomycyny.

Przeciwwskazania i skutki uboczne Normaclin

Niestety stosowanie tego preparatu niesie za sobą spore ryzyko i nie każdy może używać Normaclin. Jeśli jesteś uczulony na jeden ze składników Normaclin nie powinieneś stosować tego leku. Osoby uczulone na linkomycynę również powinny omijać ten żel.

Normaclin może powodować nadmierne wysuszenie oraz pieczenie skóry. Do innych skutków ubocznych można doliczyć przetłuszczanie się skóry, zapalenie mieszków włosowych oraz występowanie reakcji uczuleniowych. Do rzadziej występujących skutków ubocznych możemy zaliczyć bóle brzucha oraz biegunkę oraz nawet zapalenie jelit. Jeśli zaobserwujesz u siebie któreś z wyżej wymienionych objawów, natychmiast skontaktuj się z lekarzem!

Co zamiast Normaclin? Zamiennik bez recepty

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że Normaclin oprócz skutków ubocznych i ogólnie pogorszonego samopoczucia nie przyniósł nic więcej. Moja cera nie uległa poprawie, dodatkowo nabawiłam się uczulenia, trądzik pozostał bez zmian. Myślę, że istnieją inne leki na trądzik bez recepty, które potrafią zdziałać cuda w dużo szybszym czasie. Moim zdaniem nie powinniśmy zaczynać od ciężkich antybiotyków, które potrafią działać destrukcyjnie na organizm. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z preparatów witaminowych, zmiana diety (Co na pryszcze), na rynku są również tabletki na trądzik bez recepty, które zdecydowanie polecam.


UWAGA! Polecamy skuteczne tabletki na trądzik bez recepty Nonacne. normaclin

  • silne działanie zwalczające przyczyny trądziku
  • eliminuje trądzik oraz oczyszcza skórę
  • zapobiega nawrotom trądziku
  • jest dostępny bez recepty
  • nie wywołuje efektów ubocznych
  • naturalny skład

SPRAWDŹ TERAZ


Normaclin cena oraz skład

Lek występuje w postaci żelu, w tubkach o zawartości 15g lub 30g. W skład Normaclin wchodzi klindamycyna w postaci klindamycyny fosforanu, w proporcjach 10mg na 1g żelu.

Cena Normaclin uzależniona jest od wielkości opakowania, które wybierzemy. Zazwyczaj cena waha się w granicach 20zł.

  • Normaclin żel; 10 mg/g; 15 g 16.00
  • Normaclin żel; 10 mg/g; 30 g 19.99
  • Normaclin żel; 10 mg/g; 30 g 25.99

Na rynku możemy z łatwością znaleźć zamienniki preparatu Normaclin, takie jak Clindacne, Dalacin T, Klindacin T. Producentem Normaclin jest firma Aflofarm.

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *