Masz Problemy z Zasypianiem? Te Rośliny Rozwiążą Twój Problem


3
3 points

Nie zapomnij udostępnić tego wpisu, pomożesz w rozwoju naszego portalu a może nawet uratujesz czyjeś zdrowie!


Masz problemy z zasypianiem? Zdarza Ci się obudzić w środku nocy? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi “tak” – jak najszybciej zapoznaj się z tym artykułem i pozbądź się bezsenności!

 

Brak prawidłowego snu sprawia, że brak Ci energii, masz zmienne nastroje, miewasz problemy z koncentracją – to wszystko znacznie wpływa na jakość Twojego życia.

Dziś poznasz naturalne, zdrowe i co najważniejsze bezpieczne sposoby w walce z bezsennością! Zapomnij o tabletkach i ciesz się znakomitym snem!


Rośliny, które należy trzymać w sypialni jeśli cierpimy na bezsenność:

1. Jaśmin:

jaśmin

Ta egzotyczna roślina posiada niezwykle silne uspokajające właściwości.

Z pewnością pomoże podczas zasypiania, jest to niewielka roślina, która spokojnie zmieści się np. na szafce.

2. Lawenda:

lawenda

Lawenda jest od dawna stosowana w terapiach nad kontrolą lęku oraz stresu. Olejek z lawendy jest bardzo popularnym rozwiązaniem, ale w postaci rośliny z pewnością uspokoi nas przed snem.

Lawenda skutecznie hamuje wytwarzanie kortyzolu!

Gdy dopadnie Cię stres, organizm zaczyna reagować tak, jakbyśmy mieli walczyć lub uciekać. Decyzję o tym podejmuje kortyzol, czyli hormon stresu, który potrafi być zabójczy dla zestresowanego mieszczucha.

3. Aloes:

aloes

Oprócz znanych wszystkim zdrowotnych właściwości aloesu o których pisaliśmy już wcześniej: Aloes – Niesamowita Roślina ta niesamowita roślina oczyszcza powietrze!

Z pewnością musisz mieć Aloes w swojej sypialni jeśli zależy Ci na zdrowym śnie.

4. Bambus

bambus

Mało kto wie, że bambus świetnie oczyszcza powietrze! Umieść go w zacienionym miejscu, zapewnij odpowiednio wilgotną glebę i ciesz się odrobiną egzotyki w swojej sypialni!

5. Kozłek Lekarski

Kozłek Lekarski

W przeciwieństwie do Bambusa, Kozłek Lekarski potrzebuje większej ilości światła. Znajdź dla niego miejsce w najbardziej nasłonecznionej części sypialni, a z pewnością odwdzięczy się niesamowicie relaksującym zapachem.

 

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

3
3 points
Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *