Kobieta zasypała się piaskiem, zobacz co możesz wyleczyć w ten sposób


Zobacz co możesz wyleczyć za pomocą piasku

Pewnie mało kto wie, że ciepły piasek (najlepiej nadmorski) ma dla nas bardzo pozytywne właściwości. Korzystając z “kąpieli piaskowej” wydalamy toksyny z organizmu, podobnie jak podczas korzystania z sauny. Taka kąpiel pomaga załagodzić bóle stawów oraz mięśni, odpręża oraz harmonizuje główne ośrodki energetyczne w naszym ciele.

 

W dzisiejszych czasach niemal całkowicie straciliśmy kontakt z ziemią, nosimy obuwie, od ziemi odizolował nas asfalt, beton. Brak bezpośredniego kontaktu z ziemią i jej polem elektromagnetycznym skutkuje licznymi zaburzeniami w funkcjonowaniu naszego organizmu i szybszym starzeniem się. W danych latach ludzie spędzali więcej czasu na świeżym powietrzu mając bezpośredni kontakt z ziemią, trawą oraz piaskiem. Ludzie częściej chodzili na boso, uprawiali ogrody, pola, dotykali ziemi.

 

 

Tak prosta czynność jak zdjęcie butów i zanurzenie stóp w piasku pokazuje nam jak bardzo nasze ciało tego potrzebuje. Przez nasze zabiegane życie często zapominamy o takich drobiazgach.

plaża stopy

Małe piaskowe kryształki działają jak najlepszy masaż!

Rozgrzany piasek przekazuje swoje ciepło do naszego ciała, nasze tkanki nagrzewają się, naczynia krwionośne rozszerzają, nasze narządy są lepiej dotlenione i zaczynają lepiej pracować. Metabolizm zostaje znacznie poprawiony, organizm wydala toksyny.

Każdy z nas posiada własne pole elektromagnetyczne

Nasze ciało, a konkretnie mięśnie oraz organy napędzane są przez układ nerwowy, którym sterują chemiczne neuroprzekaźniki.  Każdy z nas posiada własne pole elektromagnetyczne, wszystkie nasze nerwy nawet te najmniejsze potrafią przewodzić prąd elektryczny nawet z prędkością do 500 metrów na sekundę! Dlatego nasze życie jest bezpośrednio związane z polem elektrycznym i magnetycznym.

Brak uziemienia powoduje powstanie wolnych rodników oraz niedobór elektronów w naszym organizmie. Mając bezpośredni kontakt z ziemią nasze ujemnie naładowane elektrony eliminują wolne rodniki. Gniazdka elektryczne w naszych domach są uziemiane z tego samego powodu, brak uziemienia powoduje powstanie nadmiaru ładunków dodatnich.

Kontakt z ziemią lub piaskiem działa jak środek przeciwzapalny!

 

Zasypywanie ludzi piaskiem po samą szyję, to popularna praktyka lecznicza w wielu sanatoriach na całym świecie. W ten sposób leczone są przewlekłe stany zapalne, problemy układu nerwowego oraz wiele innych dolegliwości.

Kontakt z piaskiem lub zwykłe chodzenie boso po ziemi może:

  • skutecznie obniżyć poziom stresu oraz ciśnienie krwi
  • złagodzić bóle głowy
  • pomogą zlikwidować przewlekłe stany zapalne
  • złagodzić chroniczne bóle
  • poprawić pracę serca i cały układ krążenia
  • poprawić odporność organizmu
  • poprawić jakość snu
  • uregulować pracę hormonów
  • dodatkowo może wpłynąć pozytywnie na leczenie astmy, alergii, cukrzycy, chorób jelit, depresji

 

Chodzenie po piasku lub ziemi jest darmowe i z pewnością nikomu nie zaszkodzi!

Źródło:strefa44.pl  sekrety-zdrowia.org bodyandsoul.com.au

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *