Prosty i skuteczny sposób na pozbycie się boreliozy! Zobacz jak ochronić się przed boreliozą.


4
4 points

Prosty i skuteczny sposób na pozbycie się boreliozy! Zobacz jak ochronić się przed boreliozą.

W okresie letnim powinniśmy zachować szczególną ostrożność-kleszcze znajdziemy dosłownie w każdym miejscu, nawet w naszym ogródku.  Kleszcz, kiedy wybierze nas na swoją ofiarę, wędruje po naszym ciele szukając odpowiedniego miejsca-najcieńszego fragmentu naszej skóry.

Kleszcz atakując wsuwa w skórę  największy element aparatu gębowego – hypostom, element ten unieruchamiany jest za pomocą specjalnej substancji wytworzonej przez ślinę kleszcza. Właśnie dzięki tej substancji tak trudno jest nam usunąć kleszcza. Samo wkłucie kleszcza w skórę jest bezbolesne, ponieważ wydzielany jest środek znieczulający.

Co jeśli już ukąsi nas kleszcz? Jak rozpoznać boreliozę?

Głównym objawem boreliozy jest tzw. „wędrujący rumień”. Pojawia się w ciągu 1-3 tygodni po ukąszeniu przez kleszcza. Sam ślad po ukąszeniu otacza jasna skóra bez widocznych zmian, średnica rumienia to około 5cm.

W jaki sposób naturalnie wyleczyć boreliozę?

Bardzo dobre rezultaty w leczeniu boreliozy wykazuje ziołolecznictwo.

 • Ziele czystka-napar wykonany z tego zioła należy pić codziennie przez około miesiąc, powtarzając kurację w odstępach dwu/trzy miesięcznych.
 • Pomocna w leczeniu boreliozy jest również nalewka ze szczeci
 • Jednym ze skuteczniejszych sposobów w walce z krętkami borelii jest rozgrzewanie organizmu np. w saunie. Przed wizytą w saunie wypij napar z kwiatu bzu, napar ten pomoże otworzyć pory, dzięki temu ułatwimy oczyszczanie organizmu z toksyn nagromadzonych przez krętki.
 • Kolejną z polecanych metod w walce z boreliozą jest wypicia naparu z bzu oraz wdychanie mirry.

Poznaj sposób jednej z osób, której udało się wyleczyć boreliozę naturalnymi metodami:

Mieszanka oczyszczająca do stosowania codziennie rano na czczo:

 • Sok z połówki cytryny
 • Łyżka soku z aloesu
 • 2-3 łyżki oleju lnianego
 • 30 kropli Para Farm
 • około 20 kropli ekstraktu ze szczeci pospolitej

Mieszanka ma za zadanie zniszczyć oraz wydalić pasożyty oraz krętki boreliozy.

Do lepszego usunięcia bakteryjnych toksyn można użyć kawy zbożowej z cykorii, jedna szklanka dziennie 30 minut po wypiciu mieszanki oczyszczającej.

Ser biały chudy oraz olej lniany jedzone na śniadanie pomogą odbudować nasze jelita.

Ostatnim etapem jest odbudowa oraz poprawa funkcjonowania wątroby.

Do odbudowy wątroby pomocny jest ostropest plamisty, zmielony należy zjeść lub zalać wodą i wypić. Można również zrobić z niego nalewkę zalewając alkoholem. Nalewkę zażywamy w dawkach kilku kropel.

Najlepszym sposobem na ochronę przed kleszczami jest odpowiednia odzież. Wychodząc do lasu powinniśmy zakładać długie spodnie oraz koszula/bluza z długim rękawem oraz wysokie buty.

Zobacz również czym jest Nimfa (mniejsza od kleszcza i również przenosi boreliozę) więcej informacji o nimfie znajdziesz pod tym linkiem: https://poznajzdrowie.pl/nimfa-kleszcza/

Żródło
www.verdum.pl
www.barbra-belt.pl

https://www.youtube.com/watch?v=HEezYPKaOds

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

4
4 points
Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

jeden komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 1. Rumień występuje zaledwie u ok 40-50 % zakażonych (źródła różnie podają). Nie jest więc głównym objawem ! Powinny nas raczej zaniepokoić objawy grypy, która pojawi się jakiś czas po ukąszeniu kleszcza. A jeśli nie zauważyliśmy kleszcza, a pojawią się w dziwnym okresie roku, bez żadnego powodu (np. przeziębienie) takie grypowe objawy i gorączka, lepiej się udać do lekarza, który zna się na leczeniu boreliozy. Co do czystka – przeprowadzono badania, które wyraźnie pokazują, że roztwory wodne, czyli np. napary, nie zwalczają krętka borelii. Poza tym czystek, jak sama nazwa wskazuje “sprząta” w naszym organizmie, ale najpierw trzeba krętki unicestwić.
  Artykuł słaby. A tytuł wręcz nieodpowiedzialny. Są sposoby na leczenie ziołami, ale to nie takie banalnie proste. Są też lekarze, którzy ziołami leczą, np. dr Bortel-Badura. Ale powtarzam z pełną odpowiedzialnością : to nie takie proste !!! Lepiej poczytać strony, na których się, podobno i wybiórczo, opierał autor tego artykułu.