Komary również przenoszą groźne choroby, jak pozbyć się komarów?


Kilka sposobów na pozbycie się komarów w Twoim otoczeniu.

Lato przysłowiową pełną parą, każdy zapewne otwiera okna na noc w domach by wpuścić choć trochę chłodnego powietrza do domu po upalnym i dusznym dniu.

Lato to jednak bardzo irytujący okres w naszym życiu, zwłaszcza jak mieszkamy na pięknej, cichej wsi, mamy domek na działce i chcemy wyrwać się na weekend z miasta by odpocząć przy grillu ze znajomymi. Wtedy pojawia się ten jeden denerwujący problem…. Komary!

Tak, komary są wszędzie, wlatują do naszych domów, kąsają nas przed domem na leżaku, krwiopijcy nie dają nam się wyspać w nocy jeśli mamy otwarte okna.

Jak się ich pozbyć? W tym artykule przedstawimy wam kilka metod na komary i nie tylko.

Najprostszym jest zakupienie środków przeciwkomarowych, ale nie jest to dość bezpieczne rozwiązanie, gdyż zawierają one w składzie wiele podrażniających naszą skórę substancji w tym DEET.

komar

Chemiczne środki przeciwko komarom nie są dla nas bezpieczne.

Przedstawiamy Państwu kilka naturalnych i co najważniejsze bezpiecznych zamienników.

  • Eukaliptus cytrynowy – świetne odstrasza naszego natręta. Wiele badań udowadnia, że olejki z eukaliptusa cytrynowego skutecznie odstraszają insekty.

 

  • Trawa cytrynowa – kolejny świetny naturalny środek, olej z tej trawy odstraszy każdego owada w naszym pobliżu.

 

  • Cytrusy – Soki z cytrusów są bardzo skuteczne w odpędzaniu komarów.

 

Sprawę naszego ciała mamy załatwioną a co z otoczeniem wokół nas np. jak jesteśmy na dworze, wspomnianej wyżej działce czy urządzamy grilla? Otóż nic prostszego wystarczy przygotować pułapko-słoik na komary.

Składniki:

– Słoiki

– olej z eukaliptusa cytrynowego

– olej z trawy cytrynowej

– cytryna

– limonka

– gałązki rozmarynu

– świece

 

Sposób przygotowania:

Do naszych słoików w zależności ile chcemy zrobić naszych “odstraszaczy” dodajemy w równej ilości pokrojoną w plastry cytrynę i limonkę. Następnie dodajemy także 1-2 gałązki rozmarynu. Zalewamy wodą do połowy wysokości słoika i dodajemy około 14 kropli wybranego olejku po jednym rodzaju na słoik co jest bardzo ważne by ich nie mieszać dla zachowania większej skuteczności. Umieszczamy świece w środku i zapalamy.

 

Teraz żadna wieczorna impreza na świeżym powietrzu nie będzie nam straszna.

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *