Odczuwasz częsty ból? Poznaj jego prawdziwą przyczynę


Jak zrozumieć prawdziwą przyczynę bólu?

 

Ból jest naturalnym mechanizmem obronnym organizmu. Jego celem jest nadanie tkance pewnej „świadomości”. Dzięki temu, gdy odczuwasz ból jesteś w stanie zorientować się, który narząd lub tkanka generuje objawy bólowe i podjąć środki zapobiegawcze. Po usunięciu przyczyny dolegliwości ciało nie musi już emitować bolesnego sygnału ostrzegawczego.

Często zdarza się, że możemy jedynie zgadywać, co jest nie tak z naszym ciałem, kiedy zaczynamy odczuwać ból. Niżej przedstawimy podstawowe przyczyny bólu, które pomogą zlokalizować prawdziwe źródło naszego problemu. Jednak są to tylko informacje wstępne, których nie można traktować jak jednoznacznej, ścisłej diagnozy.

 

Serce:

serce

Jeśli istnieje szansa, że dzieje się coś nieprawidłowego z sercem, można odczuwać bóle w klatce piersiowej, promieniujące na lewe ramię, kości ramion, a nawet część szyi. W przeciwieństwie do innych rodzajów bólu, ból serca nie jest związany z oddychaniem ani z poruszaniem się.

 

Jelito cienkie:

jelito cienkie

Problemy z jelitem cienkim zazwyczaj objawiają się bólem w okolicy pępka. Jeżeli powoduje on dyskomfort przy chodzeniu oraz zginaniu się, nie zwlekaj z wizytą u lekarza.

 

Jelito grube:

jelito grube

Problemy z jelitem grubym powiązane są z dyskomfortem w dolnej części brzucha, bliżej prawej strony. Pojawiające się regularnie problemy trawienne oraz zaparcia, również są częstymi objawami zapalenia jelita grubego.

 

Nerki:

nerki

Ból nerek może być czasami mylony z bólem kręgosłupa albo niższych partii pleców. Różnica polega na tym, że ból nerek jest odczuwalny głębiej pod żebrami, natomiast ból pleców odczuwa się niżej. Jednocześnie ból nerek może być odczuwany także poprzez nogi.

 

Wyrostek robaczkowy:

wyrostek robaczkowy

Wyrostek robaczkowy znajduje się w prawej dolnej części podbrzusza. Stanowi organ szczątkowy. Ból wyrostka robaczkowego może promieniować na cały brzuch lub na jego pojedyncze partie. Poza brzuchem ból może promieniować także na prawe udo. Innymi objawami zapalenia wyrostka robaczkowego są wymioty, gorączka, biegunka i zaparcia.

Źródło: https://brightside.me/inspiration-health/how-to-understand-what-really-causes-you-pain-360610/

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *