Izotek – opinie o leku, działanie, skład, cena. Moja recenzja


Okres dojrzewania, to dla wielu młodych osób czas w którym na twarzy pojawiają się ropne wypryski. Wiele metod, zarówno tych stosowanych samodzielnie czy pod okiem dermatologa zawodzi, co w takim przypadku? Wielu pacjentów w kryzysowym momencie sięga po Izotek (izotretynoina) , opinie na temat tego leku są różne. Część osób stosujących Izotek chwali go za pozytywne efekty, inni wspominają o jeszcze silniejszych nawrotach choroby po zakończonej kuracji. Czym jest Izotek i jakie niesie za sobą skutki uboczne? Sprawdziłam to!


 

Izotek a właściwie (izotretynoina), to bardzo silny lek stosowany w leczeniu trądziku w wyjątkowych przypadkach, kiedy wcześniej podjęte działania zakończyły się niepowodzeniem. Dermatolodzy często proponuję rozpoczęcie kuracji Izotekiem w przypadku długoletnich problemów z trądzikiem. Izotek zbiera wiele pozytywnych opinii w leczeniu większości rodzajów trądziku.

Izotek  –  informacje na temat leczenia

Izotek to pochodna witaminy A, wykorzystywany jest w dermatologii w przypadku leczenia trądziku o różnym nasileniu. Po Izotek sięgają przeważnie pacjenci u których standardowe metody leczenia zawiodły. Izotek to lek wydawany na receptę, koszt kuracji jest ściśle uzależniony od dawkowania, które przepisał dermatolog. Jedno opakowanie leku to 30, 60 lub 100 tabletek o zawartości 10mg lub 20mg izotretynoiny.

Historia Izoteku zaczyna się w 1979 roku, właśnie wtedy został podany pacjentom z ciężką odmianą trądziku. W większości przypadków Izotek przyniósł zadowalające efekty oczyszczenia cery z trądziku. W ostatnich latach lek zyskał sporą popularność i jest przepisywany nawet w przypadku mniejszych problemów skórnych. Czy to bezpieczne?


Izotek – jaki zamiennik wybrać?

UWAGA! Polecamy skuteczne tabletki na trądzik bez recepty Nonacne, Izotekktórych działanie zapewnia lepsze efekty jak Izotek.

 • silne działanie zwalczające przyczyny trądziku
 • eliminuje trądzik oraz oczyszcza skórę
 • zapobiega nawrotom trądziku
 • jest dostępny bez recepty
 • nie wywołuje efektów ubocznych
 • naturalny skład

SPRAWDŹ TERAZ


Izotek skutki uboczne – czy warto ryzykować?

W związku z tym, że Izotek został powszechnie uznany za najsilniejszy lek na problemy ze skórą, niesie za sobą szereg skutków ubocznych. Już sama ulotka mówi nam o skutkach mogących wystąpić podczas kuracji. Oczywiście o tym wszystkim powinien poinformować nas dermatolog pod okiem którego będziemy przechodzić leczenie.

Podczas terapii lekiem izotek oraz przez okres minimum miesiąca po zakończeniu leczenia zabronione jest oddawanie krwi.

Najczęstsze skutki uboczne stosowania izotretynoiny:

 • w początkowej fazie leczenia pogorszenie (czasowe) zmian trądzikowych
 • znaczne i uciążliwe wysuszenie skóry twarzy, łącznie z łuszczeniem się skóry
 • przesuszenie skóry ust, pękanie
 • suchość oczu, często zapalenie spojówek
 • pogorszenie jakości widzenia
 • bóle stawowo- mięśniowe
 • częste krwawienia z nosa
 • znaczne obciążenie wątroby i pogorszenie się wyników wątrobowych
 • obniżenie nastroju, stany depresyjne

Izotek – działanie:

1. Leczenie powoduje znaczne zmniejszenie gruczołów łojowych skóry (30% -60%), gwałtowne zmniejszenie ilość sebum wytwarzanego przez skórę (około 80%) co skutkuje zmniejszeniem ilości bakterii trądzikowych (P. Acnes). Dodatkowo wykazuje silne właściwości przeciwzapalne, co pomaga szybciej redukować już istniejące zmiany skórne.

Z badań wynika, że około 90% osób stosujących Izotek może pochwalić się pozytywnie zakończonym cyklem. Kuracja trwa zazwyczaj od 3 do 5 miesięcy w celu całkowitego wyleczenia trądziku.

Izotek przeciwwskazania podczas leczenia

Lista przeciwwskazań stosowania Izoteku jest dosyć długa,do najczęstszych należy zaliczyć uczulenie lub nadwrażliwość na izotretynoinę, lub inne substancje występujące w składzie. Zabronione jest stosowanie leku przez kobiety, które są w ciąży lub planują zajść w ciążę. Ciąża po izoteku nie powinna pojawić się wcześniej niż miesiąc po zakończeniu kuracji!

Przeciwwskazania:

 • niewydolność wątroby,
 • podwyższony poziom witaminy A w organizmie,
 • podwyższone stężenie lipidów we krwi,
 • przyjmowanie antybiotyków z grupy tetracyklin lub preparatów z witaminą A.

Izotek – cena

Izotek 10 mg, 20 mg – dawka wskazana w ciężkich odmianach trądziku.

Cena za 10 mg 30 sztuk – to około 42,95 złotych

Inna opcja:

Opakowanie 10 mg, kapsułki miękkie, 60 sztuk cena – od 78 do 114.99 zł.

Opakowanie, 20 mg, kapsułki miękkie, 60 sztuk cena – od 90 do 98.99 zł

Opakowanie, kapsułki elastyczne, 20 mg, 30 sztuk – 56.49 zł.


Izotek – opinie pacjentów

Na forach internetowych znajdziemy mnóstwo opinii mówiących o tym, że kuracja Izotekiem nie jest zbyt przyjemna i może być niebezpieczna dla zdrowia. Spora część osób w trakcie kuracji doświadczyła depresji, pękających ust, zapalenia spojówek. Warto pamiętać o możliwych zagrożeniach podczas stosowania tego leku. Bezwzględnie najważniejszą zasadą jest przestrzeganie zaleceń dermatologa.

Opinie przedstawione niżej pochodzą z forów internetowych oraz z wiadomości od naszych czytelników.

Izotek efekty:

Opinia 1:

Trądzik jest moim problemem od wielu lat, próbowałam wielu sposobów, tabletki, kremy i płyny. Niestety wszystkie metody zawiodły i nie przyniosły żadnego efektu. Po wizycie u dermatologa dowiedziałam się o leku Izotek, który mimo wielu skutków ubocznych cieszy się pozytywnymi opiniami klientów. Dermatolog przekonał mnie do podjęcia kuracji tym lekiem i muszę powiedzieć, że dopiero po zakończonym leczeniu mogę wydać pozytywną opinię. Oczywiście nie obyło się bez wielu problemów zdrowotnych i skutków ubocznych. W początkowej fazie leczenia trądzik nasilił się, jednak dermatolog wspomniał o takiej możliwości. Czy polecam Izotek? Ze względu na skutki uboczne w trakcie i po zakończeniu leczenia myślę, że każdy powinien podjąć decyzję samodzielnie. – Magda z Radomia.

Opinia 2

Walczę z trądzikiem od wielu lat, praktycznie całe życie to ciągła walka z problemami skórnymi. Stosowałam antybiotyki, kremy i chyba wszystko co jest dostępne na rynku. Od 2 miesięcy biorę Izotek i wydaje mi się, że można zauważyć lekką poprawę. – Weronika z Poznania

Więcej informacji o tym leku: Wikipedia

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

jeden komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *