Nieznane właściwości goździków – dlaczego powinieneś żuć je codziennie?


1
1 point

Nieznane właściwości goździków – dlaczego powinieneś żuć je codziennie?

Prosimy o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Goździki to doskonałe źródło przeciwutleniaczy i eugenolu, świetnie radzą sobie z bólem zęba a nawet zakażeniami bakteryjnymi czy pasożytami. Goździki możemy stosować wewnętrznie – jedząc je, oraz miejscowo, robiąc np. wywar. Warto zaznaczyć, że goździki w postaci sypkiej (zmielone) tracą swoje właściwości zdrowotne, dlatego powinniśmy kupować goździki wyłącznie w formie suszonych kwiatów.

Goździki znane są w kuchni od dawna, używane jako przyprawa do różnych dań mięsnych za sprawą ich intensywnego aromatu. Ale mało kto słyszał o ich leczniczych właściwościach.

 

Naukowcy zgodnie twierdzą – powinniśmy regularnie spożywać goździki.

 

Goździki, a w zasadzie składniki zawarte w goździkach mają właściwości przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Żucie goździków skutecznie redukuje dolegliwości związane z bólem zębów czy dziąseł.

 

Zalety regularnego spożywania goździków:

1. Wzmacniają odporność organizmu

Właściwości dezynfekujące sprawią, że nasz organizm będzie bardziej odporny na wirusy oraz bakterie. Może być stosowany przy przeziębieniach lub grypie. Są bogate w magnez, wapń, oraz są doskonałym źródłem kwasów omega-3.

 

2.Mają działanie przeciwbólowe

Rozgryź kilka goździków i trzymaj je w ustach, ich działanie antyseptyczne sprawia, że idealnie radzą sobie z bólem. Jeśli boli nas inne miejsce, które wymaga zewnętrznego działania, warto zaopatrzyć się w olejek goździkowy, którym będziemy mogli smarować bolące miejsce.

 

 

3. Pomocny przy niestrawności

Goździki wspomagają leczenie biegunki.

 

 

4.Odświeżają oddech i jamę ustną

Jeśli potrzebujemy zniwelować nieprzyjemny zapach jamy ustnej – goździki są do tego idealnym sposobem! Żucie goździków to świetny zamiennik gum do żucia, które zawierają liczne środki chemiczne, cukier i jego zamienniki.

 

 

5. Działają oczyszczająco

Substancje antyutleniające zawarte w goździkach skutecznie oczyszczają organizm z toksyn i pasożytów.

 

 

6. Goździki zmniejszą ryzyko zachorowania na nowotwór

Naukowcy udowodnili, że goździki wpływają na zmniejszenie ryzyka wystąpienia nowotworu. Co ciekawe, goździki nie wpływają wyłącznie na zabezpieczenie organizmu przed nowotworem, ale również zwalczają już powstałe komórki nowotworu! Więcej o badaniach znajdziesz tutaj.

goździki

 

Wybieraj tylko suszone kwiaty!

Wybierając goździki pamiętaj o tym aby nie kupować ich w postaci zmielonej (proszku), podczas obróbki tracą swoje niezwykłe właściwości. Warto jest też wybierać goździki z pewnych źródeł z ekologicznej uprawy.

 

Znasz zastosowania goździków? Często z nich korzystasz? Pamiętaj aby podzielić się tymi zastosowaniami goździków w medycynie naturalnej. Niech Twoi znajomi i rodzina poznają niesamowite właściwości goździków i przestaną truć się chemią!

Źródło: naturalsociety.com

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

1
1 point
Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *