Lekarze nienawidzą sody oczyszczonej ponieważ jest skuteczna w walce z rakiem


1
1 point

Co się stanie z Twoimi nerkami po codziennym spożywaniu sody oczyszczonej?

Mimo że nerki są organami niewielkich rozmiarów, są one bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Służą nam m.in. do usuwania nadmiaru płynów w ciele, pozbywania się toksyn. Mogą produkować około 2 litrów moczu i oczyścić niewiarygodną ilość krwi w ciągu dnia. Ponadto, produkują komórki krwi i poprawiają stan kości. Produkują hormony, które są niezbędne do regulacji ciśnienia krwi, poziomu elektrolitów i zapobiegają gromadzeniu się odpadów.

Niestety, istnieje wiele czynników, które mogą powodować uszkodzenie lub zaburzenie czynności nerek. Najczęstsze to: kamienie nerkowe, cukrzyca, infekcje, nadużywanie pewnych środków przeciwbólowych, nadciśnienie oraz zapalenie nerwu wzrokowego. Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie te szkody mogą zostać naprawione przy użyciu taniego i łatwo dostępnego składnika, który wszyscy mamy w naszej kuchni – sody oczyszczającej.

Jak to działa?

Wszystko zaczyna się od produkcji hormonów i enzymów przez układ endokrynologiczny. Dzieje się to w wyniku procesów trawiennych i procesu rozpuszczalna chemikaliów, które spożywamy.

Główną zaletą sody oczyszczonej jest to, że wodorowęglan sodu chroni nerki podczas wszystkich tych procesów. W zależności od jedzenia, które spożywamy, nasze nerki wytwarzają jego różne ilości. Czasami więcej, czasami mniej. Jeżeli spożywamy duże ilości niezdrowej żywności, działanie naszego systemu endokrynologicznego jest wzmożone. Zwykle dzieje się to, gdy spożywamy dużo smażonego jedzenia lub takiego z dużą zawartością cukrów lub tłuszczy. Może być to także spowodowane niskim poziomem produkcji wodorowęglanu sodu w trzustce i w nerkach co w konsekwencji może prowadzić do poważnych uszkodzeń nerek, ponieważ nie będą mogły one w pełni zneutralizować wszystkich kwasów, które będą się gromadzić w naszym ciele.

Uszkodzenie nerek jest często leczone wodorowęglanem sodu, poprzez środki takie jak np. dializa. W celu pozbycia się nadmiaru płynów i toksyn zgromadzonych we krwi bardzo często się ją stosuje. Kiedy nerki wytwarzają wystarczającą ilość wodorowęglanu sodu samodzielnie, układ hormonalny funkcjonuje prawidłowo i nerki są zdrowe. Natomiast gdy nerki nie są w stanie go wytworzyć, konieczne jest dializowanie.

 

Badania naukowe:

Kwestie związane z nerkami były przedmiotem wielu badań. Udowodniły one, że dializa sodem ma dokładnie te same efekty, co standardowa dializa.

Korzyści płynące ze stosowania dializy sodowej:

Metoda polega na tym, że u pacjentów, których nerki nie funkcjonują prawidłowo, można zwiększyć poziom tlenku azotu i w ten sposób zrównoważyć poziom pH we krwi. Według badania przeprowadzonego na temat wpływu zużycia wodorowęglanu sodu na zdrowie nerek, udowodniono, że regularne spożycie sody oczyszczonej może znacznie zmniejszyć ryzyko pojawienia się przewlekłych zakażeń nerek i może zapobiec także potrzebie dializy.

To dowód na to, że wodorowęglan sodu jest w rzeczywistości wystarczająco silny, aby zapobiec przewlekłym chorobom nerek, a także może być stosowany w leczeniu uszkodzonych nerek.

soda

Wylecz nerki wodorowęglanem sodu:

Przed rozpoczęciem tej terapii konieczna jest konsultacja ze specjalistą, gdyż pomimo że wodorowęglan sodu nie zawiera toksyn, może być wyzwaniem dla jelit.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby nerek, musisz postępować według kilku prostych instrukcji. Na początku połknij pół łyżeczki sody oczyszczonej. Włóż sodę pod język i poczekaj, aż się rozpuści.
Następnego dnia wsyp do 1,5 litra wody pół łyżki sody oczyszczonej i pół łyżki soli. Pij tę mieszankę codziennie przez trzy dni.

W piąty dzień dzień zastosuj połowę dawki. Jedna czwarta łyżki sody i soli oraz 0,75l wody. Najczęstszą przyczyną uszkodzenia nerek jest niezdrowy styl życia. Oznacza to, że pierwszym krokiem ku poprawie pracy nerek jest wyrobienie sobie zdrowych nawyków żywieniowych.

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia nerek, konieczne jest skonsultowanie się ze specjalistą, a następnie zmienienie swoich nawyków w celu poprawy ogólnej kondycji zdrowotnej.

 

Źródło: healthylifeway.net

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

1
1 point
Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *