Niesamowita roślina, która skutecznie odstrasza kleszcze oraz komary


Jak w naturalny sposób odstraszyć kleszcze i komary?

Komary oraz różnego rodzaju insekty starają się uprzykrzyć nam życie, trzeba przyznać, że wychodzi im to bardzo skutecznie. Sezon letni to raj dla insektów, ich obecność często psuje nasz wypoczynek np. nad jeziorem. Czy jesteśmy skazani na niechcianych wakacyjnych towarzyszy?

Istnieje wiele chemicznych środków, które mniej lub bardziej skutecznie odstraszają owady. Zbyt często używane preparaty chemiczne nie są jednak obojętne dla naszego zdrowia. Warto poznać też naturalne środki pomocne w walce z niechcianymi najeźdźcami.

Komary nie mają dla nas litości, potrafią kąsać bez przerwy zostawiając na naszej skórze pamiątkę po ukąszeniu. Na szczęście jest to chwilowy ślad po ukąszeniu, komary występujące w naszym klimacie nie przenoszą chorób, pod warunkiem, że nie jesteśmy uczuleni.

Większym niebezpieczeństwem są dla nas kleszcze, które potrafią przenosić groźne choroby, takie jak borelioza.

Borelioza, to bardzo groźna choroba, która może doprowadzić nawet do śmierci.

Na nasze szczęście nie każdy kleszcz jest nosicielem boreliozy, jednak lepiej zapobiegać niż leczyć. Różnego rodzaju olejki eteryczne a nawet zwykły czosnek potrafią skutecznie odstraszyć natarczywe insekty. Kocimiętka jest rośliną, która odstrasza komary oraz kleszcze, warto mieć ją w ogrodzie lub w doniczce na balkonie.

Jedną z najskuteczniejszych roślin odstraszających kleszcze jest  Czeremcha.

Czeremcha, to roślina występująca na terenie całej Polski, przeważnie rośnie przed samym lasem. Bardzo łatwo ją rozpoznać- posiada białe kwiaty.czeremcha

Kwiatami zebranymi w okresie kwitnienia wypełniamy słoik, zalewamy go spirytusem i odstawiamy na 14 dni. Taką miksturę wlewamy do zwykłego spryskiwacza i używamy jako niezwykle skuteczny odstraszacz na insekty, którym możemy spryskać najbliższą okolicę. Wykonanie takiego preparatu jest niezwykle proste, tanie oraz skuteczne!

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *