Każdy może wyleczyć cukrzycę! Samouzdrawianie organizmu


Czy jest możliwa naturalna regeneracja Trzustki i wyleczenie cukrzycy typu 1?

Cukrzyca typu 1 potocznie nazywana przez naukowców i lekarzy “młodzieńczą”- dlatego, ponieważ jej pierwsze objawy występują już w bardzo młodym wieku. Według najnowszych badań ponad 22% młodych ludzi choruje na tą chorobę. Same objawy są nagłe i bez większych oznak. Samoleczenie polega na przestrzeganiu przez chorego rygorystycznej diety i przyjmowaniu ustalonych przez lekarza dawek insuliny.

Sama choroba w pierwszych etapach przebiega u każdego tak samo bez jakichkolwiek objaw. Pojawiają się one z dnia na dzień gdyż podczas choroby ulega zniszczeniu ponad 85% komórek “beta” odpowiedzialnych za naturalny proces wytwarzania insuliny w naszym organizmie przez trzustkę.

Najbardziej rozpoznawalnymi objawem jest zbyt szybka utrata wagi ciała pomimo dużego apetytu chorego.

Nadmierne spożywanie płynów i zbyt częste oddawanie moczu wraz z przesuszającą się skórą na twarzy. Ospałość i trudność w skupieniu uwagi.

Jakie są przyczyny zachorowań w tak młodym wieku?

Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi, przyczyn jest kilka największe z nich to:

  • infekcje wirusowe, bakteryjne
  • żywność słabej jakości- głównie przetworzona pochodząca z marketów bądź restauracji typu “fast food”

Więc czy przyjmowanie insuliny do końca życia jest jedyną drogą na przeżycie pacjentów chorych na cukrzycę typu 1?

Do niedawna wyłącznie tak tylko myślano gdyż bardzo dziwnym i zaskakującym przypadkiem okazała się choroba Pana Daniela D. z Wielkiej Brytanii. Zmagał się on przez okres ponad 7 lat z niewydolnością trzustki i po tym okresie jego narząd zaczął samodzielnie wydzielać insulinę a same zastrzyki przestały być już potrzebne.

Przypadkiem Pana Daniela zainteresowali się eksperci i lekarze jak i sam pacjent podał się serii badań by bardziej przybliżyć temat “samouzdrowienia”. Badania przeprowadzone były w specjalnym ośrodku w USA.

Po olbrzymiej ilości badań lekarze mogli stwierdzić na 80%, że Daniel D. jest zdrów a sami uważają, że odpowiedzialność za to zdarzenie bierze w dużej mierze sam mózg który wysyłał sygnał do chorego narządu.

Także sam pacjent uznaje siebie samego jako człowieka który prowadzi bardzo zdrowy tryb życia, jest biegaczem długodystansowym oraz przyznał się do spożywania większej ilości witaminy D i C.

Sam Daniel nie krył się ze zdziwieniem, że nie będzie musiał już więcej przyjmować zastrzyków z insuliną gdyż jego trzustka samodzielnie się zregenerowała po tak długim okresie choroby.

Zdrowe odżywianie oraz witaminy drogą do wyleczenia cukrzycy?

Jak sam chory powiedział, jego uzdrowienie poprzez zmianę diety, przyjmowanie bogatych w minerały i witaminy pokarmów zwłaszcza w witaminę D i C oraz aktywny tryb życia zmieniły jego sposób postrzegania choroby z którą się tak długo zmagał.

Daje to nadzieję na przyszłość dla innych pacjentów, że Cukrzyca Typu 1 nie musi być wyrokiem i jest szansa autoregeneracji przez nasz organizm.

Wyniki badań i więcej na ten temat będą opublikowane w pracach naukowych w USA w najbliższej przyszłości co pomoże inaczej spojrzeć medycynie akademickiej na samą chorobę oraz przestanie być ona traktowana jako “wyrok dożywotni”.

Nasz organizm potrafi nas zadziwić, trzeba tylko dać mu szansę, zmienić nawyki żywieniowe i prowadzić aktywny tryb życia.

Źródło:
http://www.northamptonchron.co.uk/news/doctors-now-80-per-cent-certain-daventry-man-is-the-first-person-ever-to-cure-himself-of-type-1-diabetes-1-7865892

https://asweetlife.org/has-a-british-man-really-been-cured-of-type-1-diabetes/

http://www.diabetes.co.uk/News/2017/Mar/british-man-with-type-1-diabetes-to-receive-tests-after-coming-off-insulin-95040046.html

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *