8 Rzeczy za które podziękuje Ci Twoje ciało, jeśli zaczniesz jeść miód każdego dnia


0
2.8k shares

Prosimy o wsparcie naszej pracy, polub nas na Facebook:

Miód jest zdecydowanie jednym z najbardziej wszechstronnych i potężnych naturalnych cudów dostępnych na naszej planecie. Jest bogaty w enzymy i składniki odżywcze, które oferują dużą ilość zastosowań medycznych, dlatego jest jednym z najpopularniejszych leków ludowych w historii.

Jedna łyżka miodu zawiera 64 kalorie – bez błonnika, białka, tłuszczu – i 17 gramów cukru, w tym fruktozy, glukozy, maltozy, sacharozy. Pomimo różnych minerałów i witamin miód jest również bogatym źródłem bioaktywnych związków roślinnych i przeciwutleniaczy.

  Z tego powodu tylko jedna łyżka miodu dziennie wspiera zdrowie w wielu różnych aspektach, w tym:  
  1. Zmniejsza ilość cholesterolu – ponieważ nie zawiera cholesterolu, za to jest bogaty w witaminy, minerały i składniki odżywcze zmniejszające ilość złego cholesterolu.
  2. Wzmacnia serce – antyoksydanty w miodzie chronią tętnice przed zwężaniem się, co może prowadzić do bólów głowy, pogorszenia pamięci i problemów z sercem.
  3. Poprawa pamięci – badania pokazały, że miód wspiera pamięć, redukuje stres.
  4. Zdrowy brzuch – miód jest mocnym antyseptykiem, dzięki czemu zapobiega problemom trawiennym, niszczy bakterie zalegające w żołądku i leczy małe rany wewnątrz błony śluzowej.
  5. Wzmacnia system nerwowy – miód łagodzi napięcie nerwowe, koi, łagodzi zmęczenie, a ponieważ jest szybko wchłaniany przez krew działa natychmiastowo.
  6. Zdrowa, czystsza skóra – ponieważ miód jest mocnym antyoksydantem wpływa oczyszczająco na całe ciało, sprawiają one, że skóra jest jaśniejsza, czystsza i zdrowsza.
  7. Utrata wagi – miód jest alternatywą dla cukru i przyśpiesza metabolizm, dzięki czemu pomaga kontrolować masę ciała.
  8. Dobry sen – cukier zawarty w miodzie uwalnia insulinę do krwi, stymuluje wytwarzanie serotoniny i melatoniny, które odpowiadają za spokojny sen.

Czy to nie niesamowite? Ciesz się pysznym smakiem miodu codziennie i korzystaj z jego zalet prozdrowotnych!

loading...

Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

0
2.8k shares

Zostaw komentarz