Biotebal – opinie, dawkowanie, skład, porady i przeciwwskazania


Producent reklamuje Biotebal jako lek na niedobór biotyny. Główną grupą docelową dla produktu mają być osoby zmagające się z problemami dotyczącymi włosów, skóry i paznokci. Popularne tabletki są jednak sprzedawane bez recepty, a baza zadowolonych klientów wciąż się powiększa.

Dlaczego Biotebal jest lekiem? Z całej serii oferowanych produktów tylko tabletki Biotebal są lekiem, co oznacza, że mają lepszą jakość niż suplementy diety dostępne na rynku. Status leku przypisany jest wszystkim produktom, które stanowią odpowiedź na konkretne jednostki chorobowe – w tym przypadku niedobór biotyny.

Biotebal co to jest – podstawowe informacje

Jak informuje producent, Biotebal jest preparatem witaminowym. Jego główny składnik, biotyna, jest witaminą zaliczaną do witamin z grupy B. Jednak pod marką Biotebal znajdziemy nie tylko lek w formie tabletek – w ofercie dostępne są również inne produkty kosmetyczne – nie tylko do włosów, ale także do rzęs. Nowością są też produkty przygotowane specjalnie dla mężczyzn, stworzone z myślą o ich potrzebach. Informacje o tych produktach znajdziesz w dalszej części artykułu.


ZOBACZ TEŻ: Witamina D3 – podstawowe informacje, właściwości i zastosowanie

Biotebal co zawiera – Biotebal skład

Jeżeli chodzi o Biotebal tabletki, skład jest tutaj nieskomplikowany. Głównym składnikiem jest biotyna, lek zawiera ją w ilości 5 mg (5000 μg). Jest to dawka uderzeniowa, ponieważ dzienne zapotrzebowanie na biotynę wynosi średnio 50 – 200 μg na dobę. Biotyna, dzięki zawartości cząsteczek aktywnej siarki, wzmacnia budowę keratyny, czyli białka, który jest głównym budulcem włosów, skóry i paznokci. Od prawidłowego przebiegu procesu keratynizacji zależy grubość oraz elastyczność bądź łamliwość włosów. Substancjami pomocniczymi, jakie zostały wymienione w składzie leku, są: sorbitol (E420), magnezu stearynian, krzemionka koloidalna. Jest to minimalna ilość substancji pomocniczych, co dobrze świadczy o jakości produktu. Inne produkty Biotebal również charakteryzują się zawartością biotyny w składzie.

Biotebal jak działa? Biotebal opinie, efekty

biotebal - jak działa

Badania przeprowadzone przez producenta wykazały, że efekty zauważalne po stosowaniu leku to przede wszystkim poprawa jakości włosów (70% badanych) oraz znaczna poprawa w redukcji wypadających włosów (64% badanych). Inne produkty z linii również cieszą się duża popularnością wśród konsumentów. Odżywka do rzęs została nawet nagrodzona w 2018 roku w konkursie „Kosmetyk wszech czasów” organizowanym przez portal Wizaz.pl. Wiele użytkowniczek leku Biotebal podkreśla widoczność efektów w postaci wzmocnionych włosów i paznokci już po pierwszym opakowaniu produktu. Regularne stosowanie pozwala na uzyskanie efektów, jakie obiecuje producent, o ile problem są faktycznie wynikiem niedoboru biotyny. Podobnie w przypadku kosmetyków z serii, klientki zachwalają uzyskane dzięki nim efekty i wzajemnie polecają sobie produkty na forach internetowych.

Biotebal – czy w ogóle działa?

A co z opiniami ekspertów? Jeżeli cierpimy na niedobór biotyny, Biotebal może być dla nas dobrym rozwiązaniem. Duża dawka witaminy zawarta w tabletce przy regularnym stosowaniu może pomóc uzupełnić niedobory, mogące powstać z różnych przyczyn. Może to jednak nie być rozwiązanie na stałe – jeżeli stan niedoboru będzie powracać, warto zastanowić się nad zmianą nawyków żywieniowych.

Biotebal jak działa na włosy i inne elementy ciała?

Twórcy Biotebalu podkreślają, że lek ma pomóc przede wszystkim z problemem wypadania włosów. Co więcej Biotebal włosy ma też wzmocnić, lek ma pomóc na problemy z łamliwością paznokci i włosów, a nawet złagodzić stany zapalne skóry. Poprzez keratynizację stan tych tkanek powinien zostać poprawiony, dzięki czemu włosy, skóra i paznokcie będą zdrowsze i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne.

Biotebal kiedy brać? Czyli dla kogo i w jakich sytuacjach jest wskazany?

Głównym wskazaniem do stosowania Biotebalu jest niedobór biotyny. Diagnozę w tym przypadku można niestety postawić tylko na zasadzie obserwacji objawów. Jeżeli przyjmujesz leki, o których wiadomo, że mogą doprowadzić do tego niedoboru, ten lek będzie dla Ciebie odpowiedni. Warto wypróbować lek, kiedy zauważamy u siebie problemy z włosami czy paznokciami, ale jeżeli po 1-2 miesiącach kuracji lekiem efekty nie będą widoczne, rozwiązanie trzeba poszukać gdzie indziej, najlepiej korzystając z konsultacji dermatologicznej bądź endokrynologicznej. Zaznacza się, że niedobór biotyny może powodować zapalenie skóry wokół oczu, nosa i ust, zapalenie spojówek, zaburzenia wzrostu i łamliwość włosów i paznokci, a także zaburzenia przemiany tłuszczów. W przypadku zaobserwowania powyższych symptomów, również warto sięgnąć po Biotebal.

Biotebal kiedy pierwsze efekty – jak szybko można je zauważyć?

Szybko widoczne efekty to jedna z głównych cech, jaką wychwalają konsumentki. Przy regularnym stosowaniu (1 tabletka dziennie) efekty powinny być widoczne już po jednym do dwóch miesięcy. Jeżeli efekty nie są zauważalne, możliwe, że doskwiera nam inny problem, niż niedobór biotyny. Aby utrzymać uzyskane efekty, producent zaleca wprowadzenie innych, kosmetycznych produktów z serii. My zalecamy dodatkowo dostosowanie swojej diety tak, aby zapewnić organizmowi odpowiednią ilość biotyny, aby przyjmowanie leku nie było już koniecznością.

Biotebal jak dawkować?

Dawkowanie Biotebalu jest proste – wystarczy raz dziennie przyjmować jedną tabletkę. Zawarta w niej dawka 5 mg biotyny powinna skutecznie pomóc uzupełnić niedobór. Ważna jest też regularność stosowania produktu.

Biotebal jak często stosować?

biotebal dawkowanie

Musisz wiedzieć, planując kupić Biotebal – jak stosować ten lek by uzyskać pożądane efekty. Producent zaleca stosowanie jednej tabletki na dobę. Opakowania leku występują w trzech rozmiarach: 30, 60 oraz 90 tabletek. Co ważne, w przypadku pominięcia dobowej dawki, następnego dnia nie należy przyjmować dawki podwójnej, w celu uzupełnienia poprzedniej.

Biotebal jak długo można stosować? Kiedy należy przerwać stosowanie Biotebalu?

Nie ma zaleceń dotyczących długości przyjmowania leku. Można przerwać stosowanie w dowolnym momencie. Warto zakończyć kurację po ok. 2 – 3 miesiącach i przestać przyjmować Biotebal, kiedy efekty nie będą widoczne.

Biotebal czy biotyna – co lepsze?

Odpowiedź na to pytanie jest banalna – Biotebal i biotyna są w zasadzie tym samym. W aptece nie dostaniemy biotyny w czystej postaci, więc jeżeli chcemy uzupełnić niedobór, warto sięgnąć po ten lek, który jest produktem znanej i renomowanej firmy Polpharma. Co innego, jeżeli mamy możliwość uzupełnienia biotyny w naturalny sposób, np. dzięki zmianie diety – naturalne składniki zawsze będą dla organizmu lepsze niż te, zawarte w tabletkach. Decydując się na biotynę z naturalnych źródeł, odciążymy żołądek, dla którego stosowanie wielu leków może być szkodliwe. W przypadku długotrwałego niedoboru najlepiej zmienić stałą dietę i skończyć przyjmować Biotebal, co zamiast uderzeniowej dawki pozwoli na unormowanie poziomu biotyny.

Biotebal opinie i porady stosujących

W internecie można znaleźć wiele opinii użytkowniczek, które zachwalają efekty uzyskane po stosowaniu Biotebalu. Główne komentarze, jakie można przeczytać, dotyczą wzmocnienia paznokci i braku ich rozdwajania, zmniejszenia problemu wypadania włosów. Według klientek włosy po kuracji Biotebalem są grubsze, lśniące i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Wiele konsumentek poleca stosowanie Biotebalu razem z płukankami ze skrzypem i piciem herbaty z pokrzywy. Te naturalne składniki również mają dobroczynny wpływ na kondycję włosów.

Biotebal – skutki uboczne? Czy i jakie występują?

Każdy lek, w tym Biotebal, może powodować działania niepożądane. Producent informuje o możliwości wystąpienia zaburzeń żołądkowo-jelitowych i pokrzywki. W trakcie trwania badań nie zaobserwowano natomiast tycia, o co lek jest czasami oskarżany. Częstotliwość występowania skutków ubocznych w przypadku tego leku jest jednak stosunkowo niewielka. Jedna w wypadku pojawienia się niepokojących objawów należy zaprzestać dalszej kuracji i zgłosić się do lekarza.

Biotebal – przeciwwskazania – kto powinien zaprzestać przyjmowania?

Nie należy stosować tego leku będąc w ciąży lub podczas karmienia piersią. Dawka biotyny zawarta w tabletkach znacznie przekracza zalecaną dzienną dawkę biotyny w tych okresach. Jak informuje producent, biotyna przenika do mleka ludzkiego, ale nie stwierdzono wpływu tego procesu na niemowlę karmione mlekiem matki. Nie ma też danych dotyczących stosowania leku Biotebal u dzieci, ale o tym, czy niedobór biotyny powinno się u dziecka uzupełniać za pomocą przyjmowania leków, powinien zadecydować lekarz.

Biotebal tabletki – czyli w jakich postaciach występuje Biotebal?

Biotebal na włosy to nie tylko lek w postaci tabletek – do wyboru mamy również inne produkty, które są już jednak tylko kosmetykami. Możemy kupić szampon lub odżywkę przeciw wypadaniu włosów, które producent określa jako drugi i trzeci etap kuracji. Ciężko więc powiedzieć w przypadku serii Biotebal, co lepsze tabletki czy szampon, skoro producent zaleca równoczesne ich stosowanie. W linii znajduje się również serum do rzęs – Biotebal rzęsy XXL. Ma ono pobudzać rzęsy do wzrostu, pogrubić je oraz przyciemnić. Nowością w serii są produkty Biotebal dla mężczyzn. Seria Biotebal MEN oferuje szampon oraz serum, które mają powstrzymać wypadanie włosów oraz wpłynąć na ich wzmocnienie i regenerację.

Biotebal podsumowanie

Do wyboru mamy kosmetyki oraz lek Biotebal – gdzie kupić te produkty? Możemy je dostać w większości aptek. Tam też możemy dostać biotynę innych producentów, ale decydując się właśnie na Biotebal cena powinna wynosić około 20 zł za opakowanie zawierające 30 tabletek. Ceny innych produktów z serii również nie są wysokie: za szampon zapłacimy ok. 23 zł, w zestawie z odżywką ok. 35 zł. Seria dla mężczyzn ma podobny cennik. Serum do rzęs kosztuje natomiast około 37 złotych w aptekach internetowych – stacjonarnie nawet do 55 zł. Warto więc zamówić produkty z tej linii przez internet.

Wiele klientów zastanawia się, kupując Biotebal, czy działa on tak samo jak zwykła biotyna dostępna w aptece – odpowiedź brzmi tak. Biotebal tak samo wzmocni nasze włosy, skórę i paznokcie. Przewagą firmy Polpharma, producenta leku, jest to, że marka ma bardzo dobrą reklamę, a w samej serii poza tabletkami mamy do wyboru linię kosmetyków, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Lek Biotebal można z powodzeniem polecić osobom zmagającym się ze zdiagnozowanym niedoborem biotyny – u tych pacjentów kuracja przyniesie najbardziej widoczne efekty. Jeżeli nie mamy takiej diagnozy, a zauważamy u siebie problem z łamliwością paznokci czy wypadaniem włosów warto wypróbować działanie Biotebalu – może ono rozwiązać nasz problem, a w przypadku jeżeli przyczyną symptomów nie jest niedobór biotyny, lek i tak nie powinien nam zaszkodzić.

Nie zdziwmy się też, jeżeli po opisaniu swoich dolegliwości farmaceuta poleci nam właśnie Biotebal – wpływ na to będzie miała zapewne nie tylko renoma producenta, ale też opinie osób, które lek stosowały – wiele osób zauważa jego skuteczne działanie.

 

 

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *