Badanie krwi wykryje wszystkie nowotwory już w 2019 roku


Już w roku 2019 będziemy mogli wykryć wszystkie typy nowotworów za pomocą badania krwi

Lekarze przekonują, że technika o nazwie płynna biopsja jest rewolucją w leczeniu nowotworów. Cała badanie polega na poszukiwaniu we krwi komórek nowotworowych lub fragmentów ich materiału genetycznego. Zmutowane komórki DNA pochodzą z pierwszego ogniska choroby, w późniejszym czasie część z tych komórek powoduje tzw. “mikroprzerzuty” w narządach wewnętrznych lub kościach.

Dzięki płynnej biopsji możliwe będzie mało inwazyjne odkrycie zmian nowotworowych w organizmie. Do tej pory główną przeszkodą było kosztowne sekwencjonowanie genów, pracę nad badaniami podjęła firma Illumina, która zajmuje się sekwencjonowaniem DNA.

Testy mają być przygotowane na rok 2019, po przebadaniu oraz zarejestrowaniu będą dostępne do kupienia. W tym okresie naukowcy przebadają ponad 300 tysiące próbek krwi. Specjaliści z firmy Illuminia mają nadzieję, że prowadzone przez nich testy zostaną zaakceptowane przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA).

Kosz badania nie powinien przekraczać 500 dolarów. Według firmy nowotwór w fazie rozwoju pozostawia fragmenty zainfekowanego DNA w krwiobiegu, które są możliwe do wykrycia właśnie dzięki takim testom.

Sam test ma być jedynie uzupełnieniem innych metod diagnostycznych oraz pierwszym bezinwazyjnym testem dzięki któremu będzie możliwa dalsza diagnoza pacjenta, ponieważ na tak wczesnym etapie układ odpornościowy może poradzić sobie z nowotworem sam.

test krwi

Obecnie badanie płynnej biopsji wykorzystuje się do obserwacji już zdiagnozowanego nowotworu, dzięki czemu możliwe jest dobranie odpowiedniego leczenia pacjenta. W przyszłości płynna biopsja ma wykrywać komórki nowotworowe zanim sam nowotwór wywoła objawy choroby.

Głównymi udziałowcami finansowymi badań są założyciel Microsoftu Bill Gates oraz Jeff Bezos, prezes Amazon.com

Źródło: forbes.com

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *