Niesamowite zdrowotne właściwości pyłku kwiatowego


Jesteś pewien, że syntetyczne witaminy i suplementy diety są lepsze niż pyłek pszczeli?

Jest niezwykle cennym źródłem odżywczych składników i jednocześnie jest niepozorny. Pomoże uzupełnić niedobory witamin oraz zrzucić zbędne kilogramy. Pyłek kwiatowy – poznaj jego niezwykłe właściwości!

Pamiętaj! Jeśli jesteś uczulony na pyłek pszczeli bądź miód, skonsultuj się z lekarzem. Kobiety w ciąży oraz osoby przyjmujące leki zakrzepowe również nie powinny spożywać pyłku pszczelego!

Pyłek pszczeli – to o nim opowiadały nam nasze babcie, zbierany przez pszczoły, uformowany w malutkie kulki (obnóża) wypełnione wartościami odżywczymi, które pomogą utrzymać Twój organizm w perfekcyjnej formie. Każda z kulek posiada około 40% wysoko przyswajalnego białka. Jest to świetne rozwiązanie na uzupełnienie białka w diecie przez osoby wegetariańskie.

 

Pyłek kwiatowy występuje w różnych kolorach, wynika to między innymi z umiejscowienia pasieki, rodzaju roślin z których zebrany został pyłek. Pyłek może mieć kolor jasnożółty lub nawet czarny.

 Główną funkcją pyłku jest dostarczanie pokarmu młodym pszczółkom, na świecie uważany jest za jeden z najbardziej odżywczych produktów pochodzenia naturalnego. 

 

  • Pyłek kwiatowy i działanie antybakteryjne:
    To naturalny środek bakteriobójczy, nadaje się idealnie na rany lub oparzenia. Warto dodać, że pyłu nie stosujemy miejscowo! Należy przyjmować go doustnie

 

  • Poprawi układ odpornościowy:
    Osoby, które przyjmowały pyłek kwiatowy zaobserwowały znaczny wzrost limfocytów we krwi.

 

  • Niezastąpiona skarbnica witamin:
    Wiele mówi się o suplementach diety, dlaczego jednak nie czerpiemy korzyści z tego co daje nam natura? Pyłek pszczeli to ogromne źródło witamin, przez co idealnie nadaje się na zamiennik witaminowych suplementów diety. Posiada witaminy z grupy B, C, D, E, K oraz wiele innych odżywczych związków.

 

  • Poprawia funkcjonowanie układu krążenia:
    Jeśli masz problemy z sercem lub cholesterolem – powinieneś zainteresować się pyłkiem pszczelim. Ekstrakt z pyłku ujawnia pomocne działanie w przypadku niedokrwienia mięśnia sercowego, pomaga również obniżyć cholesterol.

 

  • Wpływa na poprawę wzroku:
    Dzięki bardzo dużej zawartości ryboflawiny czyli witaminy B2, pozytywnie wpływa na poprawę ostrości widzenia.

 

  • Pomocny przy problemach żołądkowych:
    Wpływa na regulowanie procesów trawiennych, ma również pozytywny wpływ na skład flory bakteryjnej naszego przewodu pokarmowego.
pyłek pszczeli
pyłek pszczeli

Jak należy stosować pyłek pszczeli? Jaki pyłek wybrać?

  • Jeśli kupiłeś pyłek pszczeli w granulkach – pamiętaj aby go zmielić przed spożyciem.
  • Wybieraj pyłek pszczeli z ekologicznych pasiek.
  • Pamiętaj aby zaczynać od małych ilości np. ½ łyżeczki pyłku.
  • Pyłek najlepiej przyjmować około 30 minut przed posiłkiem.

 

Przykładowe sposoby spożywania pyłku:

  • Dorośli – 1 łyżeczkę pyłku pszczelego możemy rozpuścić np. w letniej wodzie lub herbacie. Możemy dodać sok malinowy lub miód.
  • Pyłek można stosować do posypywania ulubionych potraw – sałatki, jogurty.

 

Źródło: http://www.healthyandnaturalworld.com/bee-pollen-health-benefits/

Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.


Spodobało Ci się? Polub i Udostępnij!

Kasia Stankiewicz - PoznajZdrowie
Pasjonatka zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Naturalne metody są często najlepsze, o czym przekonuję się na każdym kroku. Dzielę się wiedzą oraz opisuję alternatywne sposoby dbania o własne zdrowie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *